pondelok , február 18 2019
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: V Indian Wells vstupujú do hry nasadení
Foto: TASR

Tipérsky špeciál: V Indian Wells vstupujú do hry nasadení

Prestížny spoločný turnaj v Indian Wells už otvára brány 2. kola. Ako zvládnu vstup nasadené a kto z nich má potenciálne „zarobené“ na vypadnutie?

ATP Masters 1000 Indian Wells – 1. kolo

Marcos Baghdatis vs Jošihito Nišioka (9.3. o 20:05)

Súboj generácií by mal byť podľa bookmakerov jasne v réžii Cyperčana Baghdatisa. Marcos hrá tento rok veľmi dobrý tenis a v Kalifornii „sfúkol“ v kvalifikácii Kokkinakisa aj Millota. Jeho dlhoročný problém je však konzistencia. Plus nízke zapojenie prvého podania a v posledných rokoch prechod k pasívnej hre. Púšťa sa do dlhých výmen, čím Nišiokovi ulahodí. Drobný Japonec má skvelý pohyb, medzihru, nerobí chyby. Vracia sa po zranení, no vlani zdolal v Indian Wells Berdycha a na lopate mal aj Wawrinku. Miestne kurty mu sedia, tento rok sa už stihol „zabehnúť“ a Baghdatisa výrazne potrápi.

Tip: počet vyhraných setov Nišioku viac ako 0,5

Kurz: 2,03

WTA Premier Mandatory Indian Wells – 2. kolo

Arina Sabalenková vs Svetlana Kuznecovová (9.3. o 20:05)

Ruská veteránka má pri návrate žreb, aký si určite nepriala. Nehrala od októbra a rozohratá agresívne hrajúca Bieloruska by mala byť priveľké sústo. Arina sa bude snažiť diktovať tempo a komplexná Ruska bude potrebovať čas, kým sa v premiérovom vzájomnom súboji adaptuje na jej hru a nájde účinné protizbrane. Odporúčame poslať do hry tip na prvý set. Vtedy ešte bude zápasová prax Svetlane najväčšmi chýbať.

Tip: víťazstvo Sabalenkovej v 1. sete

Kurz: 1,61

WTA Premier Mandatory Indian Wells – 2. kolo

Elise Mertensová vs Wang Čchiang (9.3. o 20:05)

Na záver pokus o prekvapenie. Mertensová mala skvelý úvod roka, keď triumfovala v Hobarte a hrala semifinále Australian Open. Ako to už býva, nadviazať na úspechy je najťažšie. Po melbournskom vystúpení už zaznamenala dvojsetové prehry v dueloch proti Mladenovičovej, Cirsteovej a Bellisovej. Číňanka Wang Čchiang vôbec nehrá zle. V Dubaji vzala set Svitolinovej, na aktuálnom turnaji vyradila Bacsinszkú. Za menší vklad sa stávka na jej víťazstvo oplatí. V dlhších výmenách môže byť aj vďaka rozohratosti presnejšia.

Tip: víťazstvo Wang Čchiang

Kurz: 2,67

Sledujte zápasy z Indian Wells naživo na TV Tipsport.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Koniec kurióznej série Isnera, Ostapenková sa znova bude trápiť

Aj dnes sme si pre vás pripravili trojicu tipérskych odporúčaní. Jelena Ostapenková neprežíva najlepšie obdobie, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

thirteen − nine =