streda , marec 20 2019
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: V Trnave uspeje mladosť i skúsenosť
Foto: TASR

Tipérsky špeciál: V Trnave uspeje mladosť i skúsenosť

V Trnave dnes celý deň pršalo, a tak nás zajtra čaká na miestnom ITF turnaji poriadna porcia zápasov. V hre bude napr. skúsená Vera Zvonariovová, ale aj mladý supertalent Anastasia Potapovová.

ITF Trnava – 1. kolo

Johanna Larssonová vs Claire Liuová (16.5. o 12:30)

Úvodný súboj generácií proti sebe postaví skúsenú Švédku a mladú Američanku. Larssonová patrila v minulosti do top 50 a práve na antuke dosahovala najväčšie úspechy. Tento rok trochu stagnuje a hrozí jej vypadnutie z top 100. Do Trnavy si tak určite prišla po dobrý výsledok a dôležité body. V 1. kole ju čaká 17-ročná Liuová, ktorá vyrastala na tvrdom povrchu. Má síce predpoklady hrať dobre aj na antuke, no ak dokáže Johanna zrýchľovať hru, mala by mať prevahu. Kurz je pomerne vysoký, ak vezmeme do úvahy fakt, že Claire je v pozícii „lucky loserky“. V eliminácii ju zdolala naša Juhászová. Väčšia kvalita by mala byť zatiaľ na švédskej strane.

Tip: víťazstvo Larssonovej

Kurz: 1,47

ITF Trnava – 1. kolo

Anna Blinkovová vs Anastasia Potapovová (16.5. o 14:00)

Derby dvoch ruských mladých pušiek. Anna má 19 rokov, Anastasia len 17. Je to však práve Potapovová, v kom sa skrýva väčší potenciál. Hoci je Blinkovová členkou trnavskej akadémie a na miestnych kurtoch je ako doma, väčšie úspechy tu doteraz zaznamenala „Nasťa“. Vlani postúpila do semifinále. Odvtedy dozrela a určitým spôsobom jej môže hrať do karát aj rozohratosť z kvalifikácie. Navyše, momentálne má lepšiu formu. Blinkovová na posledných dvoch turnajoch príliš neoslnila a prehrala v pozícii favoritky.

Tip: víťazstvo Potapovovej

Kurz: 1,76

ITF Trnava – 1. kolo

Vera Zvonariovová vs Angelina Kalininová (16.5. o 15:30)

Tentokrát by naopak znalosť trnavskej antuky mohla zavážiť. Kalininovú, tenistku s potenciálom minimálne na top 50, trénuje sám šéftréner akadémie Vladimír Pláteník. Tento rok má 21-ročná Angelina, ktorú v minulosti pribrzdili zdravotné problémy, zápasovú bilanciu 22:5. Štartovala výlučne na antuke, čo nie je zanedbateľná skutočnosť. Ruská veteránka sa na tento povrch vracia prvýkrát od mája 2012! Takýto výpadok sa musí prejaviť. Vera sa navyše bude veľmi ťažko vracať do top 100, hoci bola v minulosti svetová dvojka.

Tip: víťazstvo Kalininovej 2:0 na sety

Kurz: 2,14

Sledujte zápasy z Trnavy aj Ríma naživo na TV Tipsport.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

ATP Miami – odvážny tip na nečakaného víťaza

Zo západu letíme na východ, horúcu a suchú Kaliforniu meníme za slnečné a vlhké Miami. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

nineteen + 7 =