utorok , júl 23 2019
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Veľká bitka v Bratislave aj pohľad do Francúzska
Foto: Twitter/Stefano Travaglia

Tipérsky špeciál: Veľká bitka v Bratislave aj pohľad do Francúzska

Bohatý challengerový program nás čaká aj vo štvrtok. Tentokrát sme okrem domáceho bratislavského podujatia nazreli aj do francúzskeho Mouilleron-le-Captif.

ATP Challenger Bratislava – 2. kolo

Jurij Rodionov vs Jevgenij Donskoj (8.11. o 11:00)

Zápas, ktorý možno označiť aj ako nepravé ruské derby, keďže Rodionov reprezentuje Rakúsko. Tento 19-ročný dlháň sa opiera predovšetkým o výborné podanie. Bratislavská hala podobným typom hráčov svedčí. Sám Jurij tu prešiel trojkolovou kvalifikáciou a v hlavnej súťaži zdolal Ignatika. Zajtra ho čaká ešte väčšia výzva. Donskoj je pomerne stabilný člen top 100, no mimo challengerov veľké úspechy nikdy nezbieral. Formu má taktiež nevýraznú, chýba mu smrtiaca zbraň a rozhodne to proti motivovanému mladíkovi nebude mať jednoduché. Očakávame veľkú bitku s minimálne jedným tajbrejkom.

Tip: počet gemov viac ako 22,5

Kurz: 1,8

ATP Challenger Mouilleron-le-Captif – 2. kolo

Viktor Galovič vs Elliot Benchetrit (8.11. o 11:00)

Vo francúzskej hale vyzve skúsenejší Chorvát Galovič ešte len 20-ročného domáceho tenistu. Prvý menovaný rýchle povrchy obľubuje, keďže má servis, ktorým získava mnoho jednoduchých bodov. Jeseň nebola v jeho podaní ideálna, ale v 1. kole naznačil zlepšenie hladkým triumfom nad Martínzeom-Porterom. Benchetrit je primárne antukár a výkonnostne je stále skôr na úrovni okruhu ITF. Halové challengre mu v posledných týždňoch úspechy nepriniesli, a hoci v Mouillerone využil ako „lucky loser“ druhú šancu na postup do 2. kola, tam by mal tvrdo naraziť. Viktor je zatiaľ v tomto prostredí výkonnostne inde.

Tip: víťazstvo Galoviča

Kurz: 1,73

ATP Challenger Mouilleron-le-Captif – 2. kolo

Stefano Travaglia vs Quentin Halys (8.11. o 12:20)

Zaujímavá taliansko-francúzska konfrontácia dvoch hráčov s výborným podaním. Travagliovi tento úder funguje pomerne stabilne, naposledy v Breste zdolal aj Veselého a dokráčal do semifinále, čo demonštruje solídnu formu. Halysovi prvý servis príliš „nechodí“, v zápasoch kopí dvojchyby, čo zapríčinilo, že na posledných siedmich turnajoch ani raz neprešiel cez 2. kolo. Keď k tomu pridáme jediný vzájomný zápas, z vlaňajšieho Wimbledonu, kde vyhral Travaglia 7:5, 6:0, vychádza nám stávka na jeho triumf ako hodnotná aj tentokrát.

Tip: víťazstvo Travagliu

Kurz: 1,68

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Silný príbeh: Patricia Maria Tigová – Po nekonečných problémoch návrat ako zo sna

Rumunka Patricia Maria Tigová sa tento rok v tichosti vrátila na okruh po vyše ročnej …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

9 + 7 =