utorok , júl 23 2019
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Víťazstvá 2:0 aj mierne prekvapenie v Bratislave
Foto: Instagram/Ana Bogdanová

Tipérsky špeciál: Víťazstvá 2:0 aj mierne prekvapenie v Bratislave

Sezóna sa chýli ku koncu, no v Bratislave štartuje už tradične najväčšie podujatie hrané na Slovensku. Posvietili sme si na úvodné dva duely hlavnej súťaže, po tretí tip sme zašli do Limoges.

ATP Challenger Bratislava – 1. kolo

Guillermo García-López vs Daniel Brands (5.11. o 16:30)

Súboj skúsených tridsiatnikov sľubuje vyrovnanú bitku. Rebríček aj vzájomná bilancia 2:0 síce favorizujú Garcíu-Lópeza, no jeho výkonnosť má už len klesajúcu tendenciu. Z posledných siedmich stretnutí šesť prehral. Získal v nich pritom jediný set a to Kudla alebo Sacharov nepatrili medzi nezdolateľných protivníkov. Výborne servujúci Brands tiež neoplýva top formou, ale zo septembra má na konte aspoň štvrťfinále z Orléansu. Mierny favorit je pre nás práve nemecký tenista, takže kurz vyšší ako dva treba skúsiť.

Tip: víťazstvo Brandsa

Kurz: 2,02

ATP Challenger Bratislava – 1. kolo

Marco Trungelliti vs Sergij Stachovskij (5.11. o 17:50)

Argentínsky antukár vs ukrajinský milovník rýchlych povrchov. Trungellitiho čaká len 24. kariérny zápas na harde v hale. Doterajšia bilancia 10:13 iba podčiarkuje jeho záľubu v pomalších kurtoch. Naposledy v Ismaningu podľahol 3:6, 4:6 priemernému Baldimu. Stachovskij v Bratislave žil, cíti sa tu doma a podmienky v NTC mu svedčia. Výraznejší výsledok mu síce v poslednom období chýba, ale Juhoameričana by mal vďaka v hale platnejším úderom zdolať hladko.

Tip: víťazstvo Stachovského v hendikepe -1,5 setu

Kurz: 2,17

WTA 125K Limoges – 1. kolo

Ana Bogdanová vs Gréta Arnová (5.11. o 18:15)

V súboji generácií veríme mladosti. Dvadsaťpäťročná Bogdanová je už etablovanou členkou top 100, zatiaľ čo 39-ročná Arnová hrá už len pre zábavu. V renkingu je v šiestej stovke a svoje sporadické štarty dokáže premeniť na úspech len na menších ITF turnajoch. S hráčkou z elitnej stovky sa nekonfrontovala už pár rokov a výkonnostný rozdiel by mal byť citeľný. Sympatická Rumunka by set stratiť nemala.

Tip: víťazstvo Bogdanovej v hendikepe -1,5 setu

Kurz: 1,90

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Silný príbeh: Patricia Maria Tigová – Po nekonečných problémoch návrat ako zo sna

Rumunka Patricia Maria Tigová sa tento rok v tichosti vrátila na okruh po vyše ročnej …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

one × four =