piatok , máj 24 2019
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Víťazstvá juhokórejských talentov v boji o Australian Open
Foto: ITF

Tipérsky špeciál: Víťazstvá juhokórejských talentov v boji o Australian Open

Turnaj v Ču-chaji, na ktorom sa bojuje o voľné karty na Australian Open, bude v noci pokračovať štvrťfinálovými zápasmi. Kto sa priblíži k vytúženému štartu v Melbourne?

Australian Open – Wild Card play-off

Lee Duck-hee vs Renta Tokuda (30.11. o 3:00)

Juhokórejčan Lee Duck-hee patrí medzi obrovské svetové talenty. Ako niekdajší tretí junior sveta má predpoklady preniknúť raz aspoň do top 50, hoci v posledných rokoch trochu stagnuje. Jeho tenis je založený na výbornej hre od základnej čiary a pohybe. Tokuda je priemerný tenista, ktorého výkonnostným stropom môžu byť challengre. Dnes zdolal Kadheho, no proti Juhokórejčanovi by mal mať len minimálne šance na úspech. Lee Duck-hee vyhrá s prehľadom.

Tip: víťazstvo Lee Duck-heeho v hendikepe -1,5 setu

Kurz: 1,9

Australian Open – Wild Card play-off

Li Če vs Čchung Jun-seong (30.11. o 3:00)

Číňan Li Če patrí medzi veteránov. V 32 rokoch je jeho rebríčkovým maximom 210. pozícia, tituly získava stále výlučne na okruhu ITF. Chýba mu výraznejšia zbraň, ktorou by mohol konkurovať silnejším súperom. Čchung Jun-seong je ďalší juhokórejský supertalent, ktorý bol v minulosti juniorskou svetovou trojkou. Typologicky ide o podobného tenistu ako je Lee, tiež sa opiera najmä o vyrovnanosť základných úderov a pohyb. Sezóna 2018 bola z jeho pohľadu prelomová a vyštveral sa v nej na 266. miesto rebríčka ATP.  Liho zdolal už pred troma rokmi v Pusane, v momentálnej forme by to mal zopakovať.

Tip: víťazstvo Čchung Jun-seonga

Kurz: 1,96

Australian Open – Wild Card play-off

Prandžala Jadlapalliová vs Čihiro Muramacuová (30.11. o 3:00)

Na záver pohľad medzi ženy. Agresívne hrajúca a výborne servujúca Indka Jadlapalliová bude favoritkou. Stále len 19-ročná tenistka patrí medzi veľké indické talenty, dnes už je v rebríčku na 280. pozícii. V závere roka mala top formu, keď z posledných 13 duelov vyhrala 12. Prehrala len tesne s výbornou Kumkhumovou. Muramacuová sa medzi ženami zatiaľ príliš nepresadzuje, umiestnenie v piatej stovke renkingu dokonale odzrkadľuje jej momentálnu výkonnosť. Prekvapenie neočakávame.

Tip: víťazstvo Jadlapalliovej

Kurz: 1,57

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Talent: Šestnásťročný zázrak prirovnávaný k Rafaelovi Nadalovi

V posledných týždňoch na okruhu výrazne zarezonovalo meno Carlos Alcaraz Garfia. Španielsky zázrak už v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

fifteen + 11 =