sobota , apríl 20 2019
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Vracajúca sa Soyluová aj prekvapenie v derby
Foto: Instagram/Ipek Soyluová

Tipérsky špeciál: Vracajúca sa Soyluová aj prekvapenie v derby

Po trojlístok tipov sme už tradične museli zájsť na okruh ITF. Vybrali sme zaujímavé destinácie – Kamerun, Juhoafrickú republiku a Turecko. Práve v poslednej menovanej krajine sa snaží o návrat známa Ipek Soyluová.

ITF Futures Stellenbosch – 2. kolo

Lance-Pierre du Toit vs Ruan Roelofse (6.12. o 9:00)

Na juhoafrickom harde si rozdajú dvaja domáci tenisti. Du Toit patrí medzi nastupujúcu generáciu. V tomto roku sa výrazne zlepšuje a po slabšom lete má veľmi solídny záver. Roelofse je skúsený deblový špecialista, ktorý je v singli až na konci top 1000. Má síce dobrý servis a hru na sieti, no vinou zavalitej postavy aj veľmi limitovaný pohyb. Už v 1. kole sa nadrel proti Langmovi, čo je slabší hráč ako du Toit. Otázna je tiež motivácia Roelofsa, ktorý už na rozdiel od svojho krajana nemá ambíciu presadiť sa vo dvojhre. Kurz na mladšieho z dvojice treba skúsiť.

Tip: víťazstvo du Toita

Kurz: 2,51

ITF Futures Yaoundé – štvrťfinále

Aziz Dougaz vs Skander Mansouri (6.12. o 9:30)

Derby uvidíme aj na kamerunskom harde. Tentokrát tuniské. Obaja dvadsiatnici patrili v minulosti medzi 50 najlepších juniorov. Potom však zvolili odlišnú cestu. Dougaz sa pretĺkal ITF turnajmi, Mansouri študoval v USA. Univerzitný tenis sa ukazuje ako výborná vstupná brána na profesionálny okruh a Skander by nemusel byť výnimka. Okrem tradične silného debla zlepšuje aj dvojhru. Minulý týždeň dokráčal práve v Yaoundé k prvému singlovému titulu. Jeho kvalitný servis a agresívny prístup slávia úspech aj tento týždeň. Dougaz bude ťažký súper, ale momentálne má výrazne slabšiu formu, čo rozhodne.

Tip: víťazstvo Mansouriho

Kurz: 1,69

ITF Antalya – 1. kolo

Oona Orpanová vs Ipek Soyluová (6.12. o 9:30)

Na tureckom harde bude na programe ešte iba úvodné kolo. Domáca Soyluová je komplexná tenistka s grandslamovými skúsenosťami, ktorú však v tejto sezóne brzdili zranenia. Zaznamenala preto obrovský rebríčkový prepad, no kvalitu nesporne má. Podčiarkuje to aj fakt, že bola pred štyrmi rokmi 13. najlepšou juniorkou sveta. Mladučká Fínka Orpanová sa už začína presadzovať medzi ženami. Hráva však ešte iba 15-tisícové podujatia, na ktorých sa konfrontuje s neskúsenými mladými súperkami či hráčkami s minimálnym potenciálom. Turkyňa je tenistka iného rangu a ak je momentálne fit, mala by doma zvíťaziť.

Tip: víťazstvo Soyluovej

Kurz: 1,59

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Sieň slávy: Ikonická česká univerzálka, ktorú už 26 rokov nik nenapodobnil

Český a predtým česko-slovenský tenis sa dlhé desaťročia drží na výslní. V 80. a 90. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

2 × three =