utorok , júl 23 2019
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Výber z 1. kola Slovak Open
Foto: TASR

Tipérsky špeciál: Výber z 1. kola Slovak Open

Na bratislavskom challengerovom Slovak Open nás zajtra čaká bohatá porcia zápasov 1. kola. Posvietili sme si aj na Filipa Horanského, ktorého čaká slávny Cyperčan Marcos Baghdatis.

ATP Challenger Bratislava – 1. kolo

Sebastian Ofner vs Andrea Arnaboldi (6.11. o 11:00)

Po druhý raz v kariére na seba narazia mladý Rakúšan a skúsený Talian. Premiérová konfrontácia priniesla tento rok na antuke v Braunschweigu tesné víťazstvo Arnaboldiho. A bez šance nemusí byť ani zajtra. Hard v NTC je tento rok o niečo pomalší ako v minulosti, Andrea je navyše univerzál schopný zahrať na všetkých povrchoch. Optimálnou formou sa momentálne nepýši ani jeden z hráčov, očakávame preto vyrovnaný duel, v ktorom sa bude tešiť šťastnejší. Na 22 gemov môžu pokojne stačiť aj dva sety.

Tip: počet gemov viac ako 21,5

Kurz: 1,6

ATP Challenger Bratislava – 1. kolo

Ramkumar Ramanathan vs Sergio Gutiérrez-Ferrol (6.11. o 12:20)

Výborne podávajúci Ind Ramanathan patrí na Slovak Open do okruhu ašpirantov na celkový triumf. Za predpokladu, že sa rozohrá, keďže forma z posledných týždňov je v jeho prípade nevýrazná. Halové prostredie mu však svedčí, zatiaľ čo španielsky antukár si na harde po strechou nezahral šesť rokov! Celkovo tu vyhral v kariére iba tri stretnutia z ôsmich. Aj priemerný výkon by mal indickému tenistovi stačiť na dvojsetový triumf. Gutiérrez-Ferrol je mimo antuky ani nie polovičný.

Tip: víťazstvo Ramanathana v hendikepe -1,5 setu

Kurz: 1,85

ATP Challenger Bratislava – 1. kolo

Filip Horanský vs Marcos Baghdatis (6.11. o 17:50)

Atraktívny súper čaká Horanského, ktorý zažil tento rok prelomovú sezónu. O tom, že vie zahrať aj v hale, presvedčil tento rok napr. v Moskve, kde zvládol kvalifikáciu tamojšieho ATP turnaja a v hlavnej súťaži vzal set Lajovičovi. V dobre známom prostredí NTC má na to, aby cyperského veterána výrazne potrápil. Marcos má na menších podujatiach často problém s motiváciou, formu má slabú. Pred týždňom skončil v Eckentale v 1. kole na rakete Olivettiho a podobný osud ho môže postretnúť i zajtra. Minimálne set podľa nás Filip získa.

Tip: Horanský vyhrá aspoň set

Kurz: 1,67

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Gasquet si postup bude musieť vydrieť

Hamburg, Gstaad a Palermo – z týchto destinácií prinášame tenisové tipy. Sara Erraniová sa s …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

seven − four =