piatok , máj 24 2019
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Výber z challengerového a ITF okruhu
Foto: Wikipédia

Tipérsky špeciál: Výber z challengerového a ITF okruhu

Sezóna sa v podstate skončila, nižšie okruhy však ešte pokračujú. Posvietili sme si na challenger v Indii, kde nás čaká derby či zaujímavá bitka bývalého elitného juniora s výborne hrajúcim domácim matadorom. Po tretí tip sme zašli na ITF okruh.

ATP Challenger Pune – 1. kolo

Prajneš Gunneswaran vs Jang Cung-chua (20.11. o 9:20)

Dobre servujúci a agresívne hrajúci Gunneswaran prišiel do Pune ako čerstvý šampión z Bangalúru. Na poslednom turnaji roka sa bude usilovať o prienik do top 100. V nohách však má kompletný turnaj, čo môže jeho výkon negatívne ovplyvniť. Zaskočiť sa ho pokúsi niekdajšia juniorská svetová jednotka. Jang Cung-chua svoj potenciál nikdy nenaplnil, v 27 rokoch už je zrejmé, že ani nenaplní, no rozhodne nie je výrazne slabší ako Ind, ktorého dobré výsledky pochádzajú výlučne z challengerov. Ak vezmeme do úvahy, že dobrým podaním disponuje aj taiwanský tenista, vychádza nám jednostranný výsledok ako nepravdepodobný rezultát.

Tip: Jang Cung-chua v hendikepe +4,5 gemu

Kurz: 1,8

ATP Challenger Pune – 1. kolo

Ardžun Kadhe vs Ramkumar Ramanathan (20.11. o 10:30)

Indické derby môže potenciálne priniesť aj prekvapenie. Ramanathan patrí medzi veľmi nevyspytateľných hráčov schopných prehrať s kýmkoľvek. Z posledných desiatich duelov hneď sedem stratil. Najmä proti Čchung Jun-seongovi a Safwatovi to bolo nečakané. Kadhe zažíva prelomovú sezónu, vyhral v nej už ITF Futures turnaj a svoju stopu zanechal aj na challengeroch. Zdolal napr. Myneniho alebo Krstina. Proti svojmu krajanovi môže len prekvapiť, ale vďaka solídnemu prvému servisu a tradičným výpadkom súpera možno čakať vyrovnaný priebeh.

Tip: Kadhe v hendikepe +5,5 gemu

Kurz: 1,65

ITF Futures Columbus – 1. kolo

Diego Hidalgo vs Paul C. Oosterbaan (20.11. o 17:30)

Na záver pohľad o okruh nižšie. Oosterbaan je Američan, ktorý je možno pre širšiu verejnosť neznámy, no je to najmä faktom, že donedávna študoval na univerzite. Americkí univerzitní hráči však neraz prevyšujú aj svojich rovesníkov venujúcich sa profesionálnym turnajom. Paul už v tejto sezóne odohral solídne zápasy proti kvalitným súperom ako Korda či Kwiatkowski. Ekvádorčan Hidalgo je mimo formy, navyše sa presadzuje predovšetkým na antuke. Na rýchlom halovom harde, navyše na domácej pôde, je pre nás favoritom Oosterbaan, ktorému takéto podmienky sedia.

Tip: víťazstvo Oosterbaana

Kurz: 1,86

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Talent: Šestnásťročný zázrak prirovnávaný k Rafaelovi Nadalovi

V posledných týždňoch na okruhu výrazne zarezonovalo meno Carlos Alcaraz Garfia. Španielsky zázrak už v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

12 − seven =