pondelok , marec 25 2019
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Výber z fedcupovej ponuky
Foto: TASR

Tipérsky špeciál: Výber z fedcupovej ponuky

BRATISLAVA – Populárny Fed Cup zajtra znova otvorí svoje brány. Vybrali sme trojicu tipov z bohatej porcie súbojov I. a II. svetovej skupiny.

Fed Cup

Arina Sabalenková vs Tatjana Mariová (10.2. o 12:05)

Bielorusky budú na harde v Minsku favoritky. Sabalenková i Sasnovičová majú formu. O prvý bod by sa mala postarať práve prvá menovaná. Jej tenis založený na dobrom servise a razantných úderoch do minskej haly pasuje. Od Australian Open síce nehrala, ale určite sa doma dobre pripravila. Mariovú zdolala vlani v Taškente v jedinom vzájomnom zápase 2:0 na sety. Nemka má tento rok smutnú bilanciu 0:4. Naposledy v Petrohrade hladko prehrala s mladučkou Potapovovou. Arina jej zajtra nedá šancu.

Tip: víťazstvo Sabalenkovej 2:0 na sety

Kurz: 1,8

Fed Cup

Barbora Strýcová vs Belinda Benčičová (10.2. o 15:00)

Češkám sa vyskytol nečakaný problém. Pre črevnú virózu zajtra nenastúpi jednotka Plíšková. Švajčiarsko tak má viac ako reálnu šancu dočkať sa po prvom dni nerozhodného stavu. Bude to na pleciach Benčičovej. Talentovaná tenistka hrá od záveru lanskej sezóny vo výbornej forme a pokojne sa môže čoskoro vrátiť medzi elitu. V jej hre nie sú žiadne výrazné slabiny. Strýcová sa dlhšie drží v širšej špičke. Je to veľká bojovníčka s dobrým pohybom, no na najlepšie zväčša nestačí, keďže jej chýbajú víťazné údery a v takých zápasoch musí profitovať z chýb súperiek. Belinda podľa nás zajtra tlak zvládne a zvíťazí.

Tip: víťazstvo Benčičovej

Kurz: 1,8

Fed Cup

Viktória Kužmová vs Natalia Vichľancevová (10.2. o 15:35)

Pozreli sme sa aj na domáci zápas z NTC. Viki Kužmovú čaká debut, pri ktorom je podľa nás favoritka. Vichľancevovú zdolala pred týždňom v Petrohrade. V hale môže ťažiť z dobrého podania i útočnej hry. Ak sa nevystaví zbytočnému tlaku, môže si zápas užiť a zatlačiť práve na súperku. Rusky sa totiž na bod od Natalie spoliehajú.

Tip: víťazstvo Kužmovej

Kurz: 1,94

Sledujte zápasy z Fed Cupu aj iných tohtotýždňových podujatí naživo na TV Tipsport.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Slovenský týždeň: Kužmová s cenným skalpom, potešili aj ďalší

Naše dievčatá si po sklamaní z Indian Wells v Miami čiastočne napravili chuť. Najväčšmi vynikla …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

four × 1 =