piatok , máj 24 2019
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Výber z kvalifikácie Roland Garros
Foto: ITF/Paul Zimmer

Tipérsky špeciál: Výber z kvalifikácie Roland Garros

Po tipy na stredu sme zašli do Paríža, kde nás čaká bohatá porcia zápasov kvalifikácie Roland Garros. Rozhodli sme sa veriť mladým talentom.

Roland Garros – 1. kolo kvalifikácie

Vera Lapková vs Bianca Andreescuová (23.5. o 10:05)

Dva veľké talenty na seba narazia už v 1. kole. Lapková hrá momentálne minimálne na úrovni hráčky top 50 a len tesne jej ušla hlavná súťaž. Vyhrala 15 z posledných 16 zápasov, na antuke má tohtoročnú bilanciu 12:2! Blysla sa aj postupom do semifinále WTA turnaja v Lugane, kde potrápila Mertensovú. Andreescuová antuku nevyhľadáva. Medzi ženami na nej absolvovala počas štyroch rokov len 13 duelov. Na prípravnom ITF turnaji v Španielsku ju zastavila už v 2. kole Teichmannová. Forma i povrch hovoria jasne v prospech Bielorusky, ktorá by mala s prehľadom zvíťaziť.

Tip: víťazstvo Lapkovej 2:0 na sety

Kurz: 1,91

Roland Garros – 1. kolo kvalifikácie

Ons Jabeurová vs Sesil Karatančevová (23.5. o 11:30)

V druhom zápase veríme 23-ročnej Tunisanke Jabeurovej. Ako juniorka hrala v Paríži dve finále, z toho jedno úspešné. Jej tenis je veľmi atraktívny. Má solídny servis, kvalitné základné údery a do hry často zapája dropšoty. Aj vinou zdravotných problémov je momentálne až v druhej stovke rebríčka, no potenciál má veľký. Po mizernom úvode roka sa na antuke chytila. Karatančevová prenikla v 16 rokoch medzi širšiu špičku, ale už niekoľko sezón sa trápi. Aj ona otvorila rok 2018 neúspešne, lepšie výsledky prišli na ITF podujatiach na americkej zelenej antuke. Na európskej hrala len v rámci nemeckej ligy. Komplexnejšia a konzistentnejšia Jabeurová by mala zajtra dominovať.

Tip: víťazstvo Jabeurovej

Kurz: 1,78

Roland Garros – 2. kolo kvalifikácie

Casper Ruud vs Daniel Elahi Galán (23.5. o 15:00)

Muži už otvárajú 2. kolo. Devätnásťročný Nór Ruud je skvelý antukár, ktorému predpovedajú odborníci svetlú budúcnosť. V príprave na Roland Garros hral finále challengerov vo Francaville a Brage. V Paríži začal hladkou výhrou nad nebezpečným Monteirom. Galán je výkonnostne stále na rozmedzí ITF okruhu a challengerov. Pri svojej výške sa vždy presadzoval najmä na juhoamerickej antuke v horskom prostredí. Do kvalifikácie vstúpil vydretým víťazstvom nad Bonzim. Lepšia medzihra, forma i európske prostredie jasne favorizujú nórskeho mladíka. Podľa nás set nestratí.

Tip: víťazstvo Ruuda 2:0 na sety

Kurz: 1,81

Sledujte zápasy zo všetkých tohtotýždňových turnajov vrátane kvalifikácie Roland Garros naživo na TV Tipsport.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Talent: Šestnásťročný zázrak prirovnávaný k Rafaelovi Nadalovi

V posledných týždňoch na okruhu výrazne zarezonovalo meno Carlos Alcaraz Garfia. Španielsky zázrak už v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

two + 18 =