nedeľa , jún 16 2019
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Výber z Petrohradu a Tchaj-peja
Foto: TASR

Tipérsky špeciál: Výber z Petrohradu a Tchaj-peja

BRATISLAVA – WTA turnaje prvého poaustrálskeho týždňa v ruskom Petrohrade a taiwanskom Tchaj-peji budú zajtra pokračovať zápasmi 2. kola.

WTA International Tchaj-pej – 2. kolo

Zarina Dijasová vs Monica Niculescuová (31.1. o 6:20)

Kazaška Dijasová patrila v minulosti medzi najväčšie svetové talenty. A v podstate medzi ne patrí dodnes, no po zdravotných problémoch z roku 2016 stále nenašla optimálnu formu. Vlani na jeseň však naznačila, že stále má na to, aby prenikla do top 20. Tento rok prehrala len so Šarapovovou a Cirsteovou, zdolala napríklad Čang Šuaj. Rýchle povrchy jej sedia, na kurte vie byť aktívna, ale má aj solídnu defenzívu. Zajtra narazí na neortodoxne hrajúcu Rumunku disponujúcu čopovaným forhendom a dobrou hrou na sieti. Vzájomná bilancia je 1:1, forma je podľa nás na strane kazašskej hráčky. Niculescuová odohrala dobrý turnaj v Hobarte, inak ale príliš nepresvedčila. Zarina nie je typ tenistky, ktorá by robila priveľa zbytočných chýb a ak bude trpezlivá, Rumunku zdolá. Kurz na jej víťazstvo má hodnotu.

Tip: víťazstvo Dijasovej

Kurz: 2,02

WTA Premier Petrohrad – 2. kolo

Jelena Rybakinová vs Caroline Garciová (31.1. o 11:05)

Domáca Ruska je pre širokú verejnosť zatiaľ pomerne neznáma. Vlani bola juniorskou svetovou trojkou a v Petrohrade hrá životný tenis. Jej víťazstvá však netreba preceňovať. Kudermetovová, Šaripovová a Chiesová sú hráčky z okruhu ITF. Bacsinszká sa zas vracala po polročnej pauze a halový hard nie je jej obľúbeným prostredím. To neplatí pre Garciovú. Francúzka má skvelý servis, agresívne pojatie a týmito prvkami hry by mala neskúsenú súperku s prehľadom prevýšiť. Hoci nemá Rybakinová čo stratiť, ešte zďaleka nedosahuje kvality francúzskej svetovej sedmičky. Nezmení na tom nič ani fakt, že Caroline mala v 1. kole voľný žreb a nebude taká rozohratá ako Ruska.

Tip: víťazstvo Garciovej 2:0 na sety

Kurz: 1,59

WTA Premier Petrohrad – 2. kolo

Vera Zvonariovová vs Jelena Ostapenková (31.1. o 14:00)

Petrohrad uvidí aj rusko-lotyšský súboj generácií. Zvonariovová sa snaží vo veku 33 rokov vrátiť medzi elitu. Dnes profitovala zo skreču Bertensovej. Hoci začala mizerne, postupne našla v zápase úderovú istotu a niekoľkokrát aj záblesky niekdajšej geniality. Ostapenková sa na začiatku sezóny trápi. V dvoch setoch prehrala s Kristýnou Plíškovou i Makarovovou, v Melbourne zdolala len veteránku Schiavoneovú a so šťastím Tuan Jing-jing. V prvom halovom zápase sezóny to proti skúsenej Ruske nebude mať úplne jednoduché. Vera mala vždy slušnú defenzívu, ktorá môže viesť k Lotyškiným chybám. Očakávame, že sa Jelena zapotí a tribúnami poháňaná Moskovčanka jej nedá nič zadarmo.

Tip: Zvonariovová v hendikepe +5,5 gemu

Kurz: 1,69

Sledujte zápasy zo všetkých tohtotýždňových turnajov naživo na TV Tipsport.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Bertensová v Hertogenboschi nezaváha

V dnešných tipoch sme si posvietili na finálové duely v Stuttgarte a Hertogenboschi. Po tretí …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

5 × two =