utorok , júl 23 2019
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Výber z prvého turnaja ázijskej série
Foto: TASR

Tipérsky špeciál: Výber z prvého turnaja ázijskej série

Po US Open sa tenisové dianie pomaly sťahuje do Ázie. Prvým tamojším turnajom hlavného okruhu je WTA akcia v japonskej Hirošime, kam sme dnes zašli po trojlístok tipov.

WTA International Hirošima – 1. kolo

Sara Sorribesová Tormová vs Zarina Dijasová (11.9. o 4:30)

Slabšie obsadený turnaj v Japonsku je šancou na dobrý výsledok pre hráčky z druhého sledu. Dijasová prichádza v solídnej forme. V New Havene trápila Kvitovú, na US Open Karolínu Plíškovú. V Chicagu si následne poradila s Kozlovovou a tesne podľahla Barthelovej. Hard je popri tráve jej najsilnejší povrch. Španielska antukárka, ktorá je náchylná na dvojchyby, je v oveľa horšej forme. Na US Open nezískala proti Gavrilovovej ani gem, v Chicagu prehrala po skalpe Rodinovej s Lepčenkovou. Na japonskom harde by mala zvíťaziť Zarina s prehľadom.

Tip: víťazstvo Dijasovej v hendikepe -1,5 setu

Kurz: 1,75

WTA International Hirošima – 1. kolo

Priscilla Honová vs Wang Čchiang (11.9. o 5:45)

Aktívne hrajúcu Číňanku môžeme pokojne zaradiť medzi favoritku na zisk titulu. Ázijské hardy sú jej domovským prostredím, čo už tento rok demonštrovala víťazstvom na WTA podujatí v Nančangu a ziskom zlata na Ázijských hrách. Dobrú výkonnosť navyše potvrdila na US Open. Nedala šancu Rybárikovej a Beguovej, sympaticky sa držala aj proti Svitolinovej. Honová patrí kvalitatívne skôr na okruh ITF. V Hirošime sa síce rozohrala v kvalifikácii, no nečelila žiadnej súperke kvalít Wang Čchiang. Aj tu by sa malo zrodiť pohodlné víťazstvo favoritky.

Tip: víťazstvo Wang v hendikepe -1,5 setu

Kurz: 1,57

WTA International Hirošima – 1. kolo

Katerina Kozlovová vs Čang Ju-süan (11.9. o 7:00)

V slabej forme hrajúca Kozlovová bude chcieť v Hirošime zastaviť postupný rebríčkový prepad. Momentálne ťahá sériu troch prehier, pričom najmä debakel od Arruabarrenovej na US Open neveští nič dobré. Od februárového finále v Tchaj-peji vyhrala Katerina len sedem duelov. Na outdoorových hardoch tento rok dokonca jediný. Čang príjemne prekvapila v hirošimskej kvalifikácii. Triumfy nad Lottnerovou či Čang Su-čeong majú svoju cenu. V tomto prípade veríme, že rozohratosť a obľúbené prostredie môžu v úvode prikláňať misky váh na čínsku stranu.

Tip: víťazstvo Čang v 1. sete

Kurz: 2,18

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Silný príbeh: Patricia Maria Tigová – Po nekonečných problémoch návrat ako zo sna

Rumunka Patricia Maria Tigová sa tento rok v tichosti vrátila na okruh po vyše ročnej …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

four + 5 =