utorok , júl 23 2019
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Vyrovnaná bitka v Ču-chaji a forma Gasparianovej
Foto: TASR

Tipérsky špeciál: Vyrovnaná bitka v Ču-chaji a forma Gasparianovej

Garbine Muguruzová a Madison Keysová si to rozdajú o čuchajské finále. Dominic Thiem a Karen Chačanov o parížske. Po tretí tip sme zašli do Indie.

WTA Elite Trophy Ču-chaj – semifinále

Garbine Muguruzová vs Madison Keysová (3.11. o 12:00)

Obe hráčky sa vyznačujú maximálnou úderovou agresivitou. Obe sú zároveň známe tým, že keď sa na turnaji dostanú do formy, dokážu poraziť kohokoľvek. V Ču-chaji nehrala v skupine ani jedna úplne optimálne. Keysová nedala šancu Kasatkinovej, proti Wang Čchiang si ziskom setu zaistila semifinále, no potom akoby vypla. Možno len špekulovať, či šlo alebo nešlo o šetrenie síl. Muguruzová otáčala proti Čang Šuaj i Sevastovovej. Vo vzájomnej bilancii vedie Madison 3:1, zajtra však zápas nemá favoritku. Najlogickejšie sa javí stávka na gemy.

Tip: počet gemov viac ako 21,5

Kurz: 1,8

ATP Masters 1000 Paríž – semifinále

Karen (3.11. o 14:00)

Rus Chačanov hrá na záver životnej sezóny v špičkovej forme. Skvelý servis, agresivita a na výšku 198 cm nadštandardný pohyb sú aspekty, ktoré ho predurčujú v budúcej sezóne k prieniku do top 10. Dnes nedal žiadnu šancu Zverevovi, v Paríži sa trápil len proti Isnerovi, ktorého nebolo možné brejknúť. Hala je prostredie, v ktorom môže zbierať veľké úspechy. Rakúšan Thiem sa tu na druhej strane vždy cítil najmenej komfortne. V tomto roku síce zaznamenal progres aj mimo milovanej antuky, stále je však na rýchlych povrchoch najzraniteľnejší. V Paríži musel otáčať proti Čoričovi i Sockovi, Karen by však už mal byť nad jeho sily.

Tip: víťazstvo Chačanova

Kurz: 1,95

WTA 125K Bombaj – semifinále

Luksika Kumkhumová vs Margarita Gasparianová (3.11. o 14:45)

Kumkhumová si už v Indii zaistila návrat do top 100, rekonvalescentku Gasparianovú od neho delí jedna výhra. A tá by sa zajtra mala zrodiť. Ruska v septembri nečakane ovládla WTA turnaj v Taškente a odvtedy si drží vysokú výkonnosť. Recept na ňu dokázali nájsť len Giorgiová a Jastremská. Jej útočná hra je momentálne úspešne zbavená zbytočných chýb. Thajčanka naopak v druhej polovici roka stagnuje. V Bombaji ju mala na lopate už v 1. kole Jadlapalliová. Obrat ju síce „nakopol“, dnes zaskočila Čeng Saj-saj, no ruská súperka by mala byť pritvrdý oriešok.

Tip: víťazstvo Gasparianovej

Kurz: 1,69

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Gasquet si postup bude musieť vydrieť

Hamburg, Gstaad a Palermo – z týchto destinácií prinášame tenisové tipy. Sara Erraniová sa s …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

seventeen + four =