piatok , máj 24 2019
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Zápasy z Pakistanu a Dominikánskej republiky
Foto: ITF/Dwi Ari Setyadi

Tipérsky špeciál: Zápasy z Pakistanu a Dominikánskej republiky

Kolotoč ITF turnajov sa nezastaviteľne točí ďalej. My tak pokračujeme v analýzach. Dnes sme sa pozreli do exotických destinácií – Pakistanu a Dominikánskej republiky.

ITF Futures Islamabad – 1. kolo

Čen Tchi vs Aqeel Khan (4. 12. o 6:00)

V netenisovom Pakistane vyzve 38-ročného domáceho matadora Khana len o tri roky mladší Taiwančan. Práve v ňom vidíme favorita. Čen Tchi patril dlhé roky do tretej svetovej stovky a zbieral jeden ITF titul za druhým. Aktuálne ich má 23. V tejto sezóne sa už sústredí predovšetkým na štvorhru, ale stále má dostatočnú kvalitu i hernú prax. Khan bol v top 1000 naposledy pred 10 rokmi. Momentálne už hráva iba doma. Dokáže sa presadiť vo štvorhre, vo dvojhre je však zväčša bez šance. Výnimkou je občas Davis Cup na jeho obľúbenej tráve. V Islamabade je však položený hard, na ktorom by mal Čen Tchi jasne dominovať.

Tip: víťazstvo Čen Tchiho

Kurz: 1,49

ITF Futures Islamabad – 1. kolo

Vladimir Poliakov vs Saidachlo Saidkarimov (4. 12. o 6:00)

Rus Poliakov mal v minulosti nábeh na solídnu kariéru. Už v tínedžerskom veku prenikol do top 800 a určite sa čakalo, že sa dostane až na challengerovú úroveň. Dnes má však 24 a neustále upadá. Tento rok zabodoval iba na dvoch turnajoch. Saidkarimov bol pred troma rokmi solídny junior. Pozorujeme však uňho stagnáciu. Teraz ťahá sériu šiestich prehier, ktorú by ale mal ukončiť. Poliakova zdolal v júni vo Fergane 6:4, 6:4 a na konte má v aktuálnej seźone aj pomerne dobre zvládnutý duel proti Lamasinovi. Vzájomný zápas i potenciál hovoria v prospech Saidkarimova.

Tip: víťazstvo Saidkarimova

Kurz: 1,7

ITF Futures Santo Domingo – 1. kolo

Justin Butsch vs José Olivares (4. 12. o 15:00)

Presúvame sa na outdoorový hard do Karibiku. Domáci Olivares tu hrá vždy výrazne lepšie ako inde na svete. Minulý týždeň z toho bolo dokonca finále. Josého zbraňou je dobrý servis, ktorý mu uľahčuje prácu. Butsch je hráč podobných kvalít i potenciálu. V ostatnom období však nemal na harde dobré singlové výsledky. Darilo sa mu skôr vo štvorhre, prípadne na antuke. Jeho posledný zápas vo dvojhre sa skončil pred troma týždňami debaklom 1:6, 1:6 od Dunbara. Dominikánec by mal byť zajtra favorit.

Tip: víťazstvo Olivaresa

Kurz: 1,8

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Talent: Šestnásťročný zázrak prirovnávaný k Rafaelovi Nadalovi

V posledných týždňoch na okruhu výrazne zarezonovalo meno Carlos Alcaraz Garfia. Španielsky zázrak už v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

fourteen − 3 =