utorok , júl 23 2019
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Ženy si to rozdajú o finále Wimbledonu
Foto: Twitter/Wimbledon

Tipérsky špeciál: Ženy si to rozdajú o finále Wimbledonu

Dnes sme sa pri analýzach zamerali len na dvojicu zápasov. Oba semifinálové zo ženskej dvojhry Wimbledonu. Sily si zmerajú Serena Williamsová s Juliou Görgesovou a Jelena Ostapenková s Angelique Kerberovou.

Wimbledon – semifinále

Jelena Ostapenková vs Angelique Kerberová (12.7. o 14:00)

V úvodnom semifinále na seba narazia hráčky, ktoré vedia, aké je to vyhrať Grand Slam. Zatiaľ čo Kerberová to dokázala hneď dvakrát v sezóne 2016, keď na okruhu dominovala, Ostapenková uspela vlani na Roland Garros. Jelena je typ tenistky, ktorej výkony gradujú so zvyšujúcou sa dôležitosťou duelu. Zajtra to bude ona, kto bude diktovať tempo. Veľa bude závisieť od toho, do akej miery eliminuje chyby. Na spomínanom Roland Garros to dokázala minulý rok uspokojivo aj proti takej „stene“ ako je Halepová. Šance sú určite na oboch stranách, Lotyška podľa nás aspoň set získa.

Tip: Ostapenková vyhrá aspoň set

Kurz: 1,51

Wimbledon – semifinále

Julia Görgesová vs Serena Williamsová (12.7. o 15:15)

Nemecká debutantka v grandslamovom semifinále versus hrajúca legenda. Obe forsírujú agresívny tenis podporený kvalitným podaním. Serena mala pomerne jednoduchú cestu medzi najlepšie štyri, keď čelila jasným outsiderkám. Giorgiová však medzi najlepšou osmičkou ukázala, že útočný prístup je cesta a vzala jej set. Podobnú šancu určite bude mať Julia, ktorá nemá čo stratiť. Očakávame vyrovnaný duel, 21 gemov je navyše bez problémov reálnych aj v dvoch dejstvách.

Tip: počet gemov viac ako 20,5

Kurz: 1,64

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Gasquet si postup bude musieť vydrieť

Hamburg, Gstaad a Palermo – z týchto destinácií prinášame tenisové tipy. Sara Erraniová sa s …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

1 × one =