štvrtok , jún 20 2019
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Zverev sa pomaly chytá a žreb mu praje
Foto: TASR

Tipérsky špeciál: Zverev sa pomaly chytá a žreb mu praje

V Miami sa dnes medzi mužmi skompletizuje zoznam postupujúcich do osemfinálového 4. kola. Dámy si to už rozdajú o štvrťfinále.

ATP Masters 1000 Miami – 3. kolo

Karen Chačanov vs Kevin Anderson (26.3. o 17:20)

V 3. kole si to rozdajú dvaja tenisoví obri. Nielen výborný servis, ale aj nátlaková hra od základnej čiary a solídny pohyb z nich robia typologicky podobných hráčov. Anderson hrá v životnej forme, čo o Chačanovovi nemožno povedať. Po triumfe v Marseille mu na vonkajších hardoch trochu došla para. Vzhľadom na podobný štýl hry možno očakávať, že rozhodne čistá kvalita. Viac priamych bodov z podania i väčšiu úderovú istotu by mal ukázať juhoafrický tenista.

Tip: víťazstvo Andersona

Kurz: 1,57

ATP Masters 1000 Miami – 3. kolo

Alexander Zverev vs David Ferrer (27.3. o 1:35)

Súboj generácií i súboj dvoch úplne odlišných hráčov. Ferrer nedisponuje kvalitným servisom a jeho doména je defenzíva. Zverev si naopak podaním pomôcť vie, a hoci nepatrí medzi najortodoxnejších útočníkov, v tomto dueli bude búšiť do súpera. Nemá síce optimálnu formu, no v Rotterdame tento rok zdolal španielskeho veterána 2:0 na sety. Vonku sa síce Ferrerove šance mierne zvyšujú, ale kvalita je na „Saschovej“ strane.

Tip: víťazstvo Zvereva

Kurz: 1,56

WTA Premier Mandatory Miami – 4. kolo

Jelena Ostapenková vs Petra Kvitová (27.3. o 3:05)

Už vo 4. kole si to rozdajú dve členky svetovej špičky. Kvitová vedie vo vzájomnej bilancii 3:2, keď ovládla poslednú trojicu zápasov. Po triumfe v Dauhe sa však trochu trápi. V Indian Wells ju zdolala mladučká Anisimovová, v Miami sa nadrela proti Sabalenkovej i Keninovej. Jelenina výkonnostná krivka je na vzostupe. Na Floride zdolala 2:0 Babosovú i Haddadovú Maiovú. Proti Petre nebude bez šance, vzhľadom na potenciál oboch tenistiek je kurz na Ostapenkovú prehnaný. Set by mala proti českej ľaváčke získať.

Tip: počet vyhraných setov Ostapenkovej viac ako 0,5

Kurz: 1,78

Sledujte zápasy z Miami naživo na TV Tipsport.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Komentár TS: Je Djokovič neohrozená jednotka alebo nás čaká zmena?

Novak Djokovič je tenisovým kráľom, no jeho výkony momentálne nie sú až také suverénne. Je …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

three × four =