pondelok , máj 20 2019
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Zverev zacíti životnú šancu, Djokovič s Andersonom budú hrať dlho
Foto: TASR

Tipérsky špeciál: Zverev zacíti životnú šancu, Djokovič s Andersonom budú hrať dlho

Dnes sú na programe semifinálové stretnutia na Turnaji majstrov. Mnohí sa už tešia na finále medzi Novakom Djokovičom a Rogerom Federerom. V ceste im však dnes budú stáť Kevin Anderson a Alexander Zverev. Obaja môžu poriadne zamiešať karty.

Turnaj majstrov Londýn – semifinále

Roger Federer vs Alexander Zverev (17.11. o 15:00)

Švajčiarsky velikán vedie vo vzájomnej bilancii 3:2. V úvode turnaja ukázal zakolísanie proti Nišikorimu, hoci v ďalšom priebehu sa rozohral a jeho výkony rástli. Nemec prehral taktiež jeden zápas. Bolo to však proti Novakovi Djokovičovi, ktorý predvádza v Londýne spanilú jazdu. Je známe, že nemecký tenista má zatiaľ na grandslamoch hrozivú bilanciu. Akoby cítil až príliš veľký tlak na svoju osobu. Na Turnaji majstrov však pokračuje aj napriek prehre a stále ho teoreticky môže vyhrať. V tomto je podujatie výnimočné. Práve tento formát by mu mohol pomôcť k postupu do najväčšieho finále kariéry. Roger Federer bude určite proti, ale ak chce Zverev ukázať fanúšikom, že skutočne dokáže vyhrávať aj veľké turnaje, práve dnes má na to ideálnu príležitosť.

Tip: víťazstvo Zvereva

Kurz: 2,97

Turnaj majstrov Londýn – semifinále

Novak Djokovič vs Kevin Anderson (17.11. o 21:00)

V tomto zápase bude proti jednému z najlepších riternov na okruhu stáť jeden z najlepších servisov.  Vzájomná bilancia týchto hráčov je jasná v prospech Djokoviča – 7:1. Je len málo pravdepodobné, že by Anderson svoje druhé víťazstvo zaknihoval v čase, keď Djokoviča nik nevie obrať takmer ani o set. Mohol by mu však cestu do finále poriadne skomplikovať. Zrejme uvidíme aspoň jeden tajbrejk. Ak by aj Anderson prehral 0:2 na sety, určite nepustí Djokoviča k viacnásobnému brejku. Získa preto viac ako 10,5 gemu v zápase.

Tip: Anderson získa v zápase viac ako 10,5 gemu

Kurz: 2,15

Turnaj majstrov Londýn – semifinále

Jamie Murray/Bruno Soares vs Mike Bryan/Jack Sock (17.11. o 13:00)

Tandemy sa ešte nikdy nestretli. Murray so Soaresom však doposiaľ neprehrali na turnaji žiaden zápas. Medzi US Open a Turnajom majstrov naviac spoločne hrali viac zápasov. Naopak, americké duo už jednu prehru muselo na turnaji prekusnúť. Spanilú jazdu dvojice Jamie Murray a Bruno Soares preto nenarušia dnes ani Američania.

Tip: víťazstvo dvojice Murray/Soares

Kurz: 2,20

O nás Jana Sedláková

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Prelomí konečne Nadal tohtosezónne prekliatie?

Aj dnes sme si pre vás pripravili tipérske odporúčania. Čaká nás neuveriteľný 54. diel rivality …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

9 − nine =