nedeľa , september 15 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Tipsarevič oznámil ukončenie kariéry – čakajú ho rozlúčkové turnaje
Foto: TASR

Tipsarevič oznámil ukončenie kariéry – čakajú ho rozlúčkové turnaje

NEW YORK – Srb Janko Tipsarevič pred malou chvíľou informoval, že sezóna 2018 je jeho posledná a čaká ho už len pár rozlúčkových turnajov.

„Bolo to skvelých 16 rokov. Po premýšľaní, čo je pre mňa v tejto fáze života dôležité a čo ma napĺňa šťastím, som sa rozhodol ukončiť profesionálnu kariéru. Zatiaľ nebudem písať srdcervúci príspevok, keďže mám stále pred sebou nejaké vystúpenia. Popri budúcotýždňovom US Open a niekoľkých ATP turnajoch bude mojím posledným súťažným štartom madridský Davis Cup,“ uviedol 35-ročný Srb. Daviscupový finálový turnaj sa bude konať 18. až 24. novembra.

„V nasledujúcich rokoch sa budem zameriavať najmä na svoju rodinu, tenisovú akadémiu a počas niekoľkých týždňov ročne aj na turnajový koučing. Ďakujem vám všetkým za podporu,“ dodal srbský tenista, ktorého v posledných sezónach výrazne limitovali zdravotné problémy.

Janko Tipsarevič patrí medzi najúspešnejších hráčov srbskej histórie. V singlovom rebríčku ATP bol najvyššie v apríli 2012 na 8. mieste. Na hlavnom okruhu získal vo dvojhre štyri tituly. Jeho grandslamovým maximom sú štvrťfinále z US Open 2011 a 2012. Vo štvorhre, v ktorej to dotiahol v apríli 2011 na 46. pozíciu, pridal jeden titul. V roku 2010 bol členom víťazného výberu Srbska v Davisovom pohári.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Pondelok ponúka lákavé kurzy

Tradičný trojlístok tipérskych odporúčaní prinášame aj v nedeľu. Vidíte to podobne? WTA Osaka – 1. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

twenty − seven =