štvrtok , október 24 2019
Tenisový Svet / Wimbledon / Tomič plánuje odvolanie proti vysokej wimbledonskej pokute
Foto: TASR

Tomič plánuje odvolanie proti vysokej wimbledonskej pokute

LONDÝN – Austrálčan Bernard Tomič nie je zmierený s pokutou 45 000 libier, ktorú dostal za predvedený výkon v 1. kole Wimbledonu a plánuje sa odvolať.

Pokuta udelená koncom minulého týždňa sa rovná strate celej prémie za wimbledonský štart. Austrálskeho tenistu sa už verejne zastali napr. Srb Novak Djokovič, Francúz Jo-Wilfried Tsonga, iný Austrálčan Nick Kyrgios alebo Američanka Sloane Stephensová. Teraz sa k celej veci vyjadril aj dotknutý Tomič.

„Letel som z Turecka, kde som prehral vo štvrťfinále. Hral som tam pár zápasov v 40-stupňových horúčavách. Bol som unavený a cez víkend som sa cítil trochu zle,“ vysvetlil Tomič, ktorého citoval austrálsky denník Herald Sun.

Prehru 2:6, 1:6, 4:6 so Jo-Wilfriedom Tsongom považuje za logické vyústenie. „Od začiatku zápasu som vedel, že mám len veľmi malú šancu, pretože som sa cítil zle. V konečnom dôsledku, napriek maximálnemu úsiliu bol môj výkon mimoriadne úbohý. Prepáčte, že som sa necítil dobre,“ dodal Austrálčan, ktorý zároveň potvrdil, že sa plánuje odvolať a bojovať o svoju odmenu.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Isner s manželkou majú druhého spoločného potomka

DALLAS – Američan John Isner a jeho manželka Madison sa stali v nedeľu druhýkrát rodičmi. Tridsaťštyriročný …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3 × 3 =