utorok , december 12 2017
Tenisový Svet / Správy / Traja Slováci do finále kvalifikácie v Poprade
Foto: TASR

Traja Slováci do finále kvalifikácie v Poprade

POPRAD – Turnaj kategórie ATP Challenger v Poprade (64 000 EUR +H, antuka vonku) dnes spoznal finalistov kvalifikačných bojov. Nestratili sa ani Slováci, ktorí mali 50-percentnú úspešnosť.

Rolu favorita potvrdil v 2. kole kvalifikácie tretí nasadený Filip Horanský. V slovenskom derby zdolal 18-ročného Tomáša Líšku s prehľadom 6:3, 6:3. V stretnutí premenil všetkých 5 brejkbalov a profitoval aj z 8 dvojchýb súpera. O hlavnú súťaž zabojuje proti Vadimovi Ursuovi. Šiesty nasadený Ukrajinec zdolal ďalšieho Slováka Petra Samošiho 6:4, 4:6, 6:0. Aktéri tohto zápasu spravili dovedna 29 dvojchýb!

Pozápasový rozhovor s Filipom Horanským:

Pozápasový rozhovor s Vadimom Ursuom:

Pozíciu mierneho favorita zvládol proti nebezpečnému súperovi siedmy nasadený Patrik Néma. Talentovaný člen NTC si poradil po setoch 6:4, 5:7, 6:2 s výborným ruským deblistom Michailom Jelginom. Priali mu aj okolnosti. Vo finále eliminácie si zmeria sily s ďalším špecialistom na štvorhru – Lucom Margarolim. Švajčiar zaskočil najvyššie nasadeného Joaa Pedra Sorgiho z Brazílie.

O veľké prekvapenie sa postaral Samuel Puškár. Sedemnásťročný Humenčan trénovaný Dominikom Hrbatým sa odvďačil organizátorom za voľnú kartu a zdolal ôsmeho nasadeného Oleksandra Bielinského z Ukrajiny (749. v rebríčku ATP) v trojsetovej bitke 2:6, 6:4, 7:6(4). Prehrával pri tom 2:6, 2:4. O hlavnú súťaž sa pobije s druhým nasadeným Dennisom Novakom z (379.)  Rakúska.

Pozápasový rozhovor so Samuelom Puškárom:

Posledným Slovákom v hre bol Alex Mokrý. So štvrtým nasadeným Srbom Nikolom Čačičom prehral hladko 1:6, 1:6.

O žrebe hlavnej súťaže sa dočítate TU.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Ako sa dá zarobiť na tiketoch 18 000 eur?

Najširšia komunita tipérov ponúka možnosť nazrieť do tiketov skúsených borcov. Vyskúšajte aj vy jedinečnú Tiket arénu …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

twenty − 15 =