sobota , jún 23 2018
Tenisový Svet / Správy / Traja Slováci do finále kvalifikácie v Poprade
Foto: TASR

Traja Slováci do finále kvalifikácie v Poprade

POPRAD – Turnaj kategórie ATP Challenger v Poprade (64 000 EUR +H, antuka vonku) dnes spoznal finalistov kvalifikačných bojov. Nestratili sa ani Slováci, ktorí mali 50-percentnú úspešnosť.

Rolu favorita potvrdil v 2. kole kvalifikácie tretí nasadený Filip Horanský. V slovenskom derby zdolal 18-ročného Tomáša Líšku s prehľadom 6:3, 6:3. V stretnutí premenil všetkých 5 brejkbalov a profitoval aj z 8 dvojchýb súpera. O hlavnú súťaž zabojuje proti Vadimovi Ursuovi. Šiesty nasadený Ukrajinec zdolal ďalšieho Slováka Petra Samošiho 6:4, 4:6, 6:0. Aktéri tohto zápasu spravili dovedna 29 dvojchýb!

Pozápasový rozhovor s Filipom Horanským:

Pozápasový rozhovor s Vadimom Ursuom:

Pozíciu mierneho favorita zvládol proti nebezpečnému súperovi siedmy nasadený Patrik Néma. Talentovaný člen NTC si poradil po setoch 6:4, 5:7, 6:2 s výborným ruským deblistom Michailom Jelginom. Priali mu aj okolnosti. Vo finále eliminácie si zmeria sily s ďalším špecialistom na štvorhru – Lucom Margarolim. Švajčiar zaskočil najvyššie nasadeného Joaa Pedra Sorgiho z Brazílie.

O veľké prekvapenie sa postaral Samuel Puškár. Sedemnásťročný Humenčan trénovaný Dominikom Hrbatým sa odvďačil organizátorom za voľnú kartu a zdolal ôsmeho nasadeného Oleksandra Bielinského z Ukrajiny (749. v rebríčku ATP) v trojsetovej bitke 2:6, 6:4, 7:6(4). Prehrával pri tom 2:6, 2:4. O hlavnú súťaž sa pobije s druhým nasadeným Dennisom Novakom z (379.)  Rakúska.

Pozápasový rozhovor so Samuelom Puškárom:

Posledným Slovákom v hre bol Alex Mokrý. So štvrtým nasadeným Srbom Nikolom Čačičom prehral hladko 1:6, 1:6.

O žrebe hlavnej súťaže sa dočítate TU.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Kovalík to dokázal, v Poprade sa stal premiérovým domácim víťazom

POPRAD – Štvrtý nasadený Jozef Kovalík sa stal víťazom turnaja kategórie ATP Challenger v Poprade …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

10 + 3 =