streda , december 19 2018
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Trápiaci sa Wawrinka: „Som si istý, že sa dostanem tam, kde chcem byť“
Foto: TASR

Trápiaci sa Wawrinka: „Som si istý, že sa dostanem tam, kde chcem byť“

WASHINGTON – Švajčiar Stan Wawrinka sa stále trápi. Po vypadnutí v 1. kole turnaja ATP 500 vo Washingtone však vyhlásil, že nepochybuje o úspešnosti svojho návratu.

Prehra 4:6, 7:6(5), 6:7(3) s Američanom Donaldom Youngom sa určite nečakala. „Je bolestivé prehrať tu v 1. kole, ešte k tomu 6:7 v treťom sete. Veľa som kazil, necítil som sa tak ako som chcel. Hľadám stratené sebavedomie. Je to ťažké, keď nevyhrávate dosť zápasov, potom na kurte príliš rozmýšľate,“ posťažoval sa aktuálne 198. hráč sveta.

„Je to dlhý proces. Cítim, že som skutočne blízko, ale zároveň veľmi ďaleko. Momentálne je pozitívne, že sa cítim fyzicky dobre. Som si istý, že sa dostanem tam, kde chcem byť. Je to však ťažký a zdĺhavý proces. Musím to akceptovať,“ uviedol na margo svojho návratu medzi špičku.

„Pred rokom sa Roger a ‚Rafa‘ vrátili priamo na vrchol. V športe ale nemôžete porovnávať zranenia. Všetci máme iné problémy a všetci sa snažíme vrátiť medzi elitu. Niektorým sa to podarí rýchlo, iným to zaberie viac času. Momentálne sa pozerám len na seba, snažím sa vrátiť tam, kde chcem byť. Viem, že to dokážem, len neviem koľko to potrvá,“ snaží sa nestrácať optimizmus 33-ročný Švajčiar.

„Už som to zažil. Trvalo mi dlho, veľa rokov, kým som sa dočkal grandslamových titulov. Som preto pripravený, že budem potrebovať ešte niekoľko mesiacov navyše, kým budem definitívne späť,“ dodala niekdajšia svetová trojka.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Hrbatý o Kližanovi: „Takých talentov je na svete pár“

BRATISLAVA – Martin Kližan a Dominik Hrbatý sa už intenzívne pripravujú na druhú spoločnú sezónu. V …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

five × 5 =