streda , marec 20 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Tráva (nielen) v Holandsku je pripravená
Foto: TASR

Tráva (nielen) v Holandsku je pripravená

Roland Garros nám dopadol podľa očakávania. Rafael Nadal v Paríži otvoril druhú desiatku titulov a Simona Halepová sa dočkala premiérovo. Na celkovo štvrtý pokus. Teraz sa už presúvame za zelenými trávnikmi, a tým nemyslíme majstrovstvá sveta v Rusku.

Tenis sa v ďalších týždňoch výrazne zrýchli. Najprírodnejší podklad vytvára skvelé podmienky pre útočnú a dynamickú hru. Už prvý deň po skončení French Open je tráva v Holandsku pripravená. A takisto aj v Nottinghame a Stuttgarte. Toto sú tri mestá, kde sa bude hrať o tituly.

Nottingham

Slovenského fanúšika bude zaujímať najmä turnaj na Britských ostrovoch, kde Magda Rybáriková obhajuje semifinále. Ako turnajová dvojka sa môže tešiť dobrému žrebu. Zopakovať tri výhry z minulého roka je reálne. Do úvahy pripadá aj semifinálová repríza s Johannou Kontovou. Magda však bude musieť z cesty vyradiť minuloročnú šampiónku Donnu Vekičovú.

ATP Hertogenbosch

V Hertogenboschi si kurty podelia muži aj ženy. V pánskej časti máme netradičnú turnajovú jednotku, Adriana Mannarina, ktorý stále čaká na svoje prvovíťazstvo. Trofej obhajuje trávnatý špecialista Müller. Jeho konkurenciu budú tvoriť napríklad Gasquet, Karlovič, či Verdasco. Tento rok bude nečakane chýbať trojnásobný šampión Nicolas Mahut.

WTA Hertogenbosch

V dámskej vetve síce tento rok nebude štartovať Dominika Cibulková, ktorá má tento týždeň voľno, no v hlavnej súťaži uvidíme Viktóriu Kužmovú, na ktorú sme veľmi zvedaví. Prvé kolo s kvalifikantkou Melnikovovou ju čaká v utorok. Turnaj má celkovo výborné obsadenie. Okrem víťaziek z posledných dvoch rokov, Vandeweghovej a Kontaveitovej, sú v hre aj skvelé Mertensová a Bertensová, dve holandsko-belgické takmer menovkyne.

Stuttgart

To najlepšie na koniec. Najsledovanejší turnaj tohto týždňa sa bude hrať v Nemecku. Na kurty sa totiž vracia Roger Federer, ktorý na tráve neprehral už 30 setov po sebe. Aj bez neho by to bola ostro sledovaná akcia, keďže do Stuttgartu pricestovali aj Nick Kyrgios, Miloš Raonič, Lucas Pouille, Tomáš Berdych, či Denis Šapovalov. Skvelá zostava hráčov zaručuje skvelý tenis.

O nás Martin Petro

Môže Vás zaujímať

ATP Miami – odvážny tip na nečakaného víťaza

Zo západu letíme na východ, horúcu a suchú Kaliforniu meníme za slnečné a vlhké Miami. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

fifteen − 2 =