štvrtok , január 17 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Tri pozitíva Azarenkovej návratu
Foto: TASR

Tri pozitíva Azarenkovej návratu

Viktoria Azarenková má za sebou návrat do tenisového kolotoča. V Indian Wells vypadla už v druhom kole, no napriek tomu jej výkon ponúkol hneď niekoľko pozitív.

  1. V prvom rade už samotná účasť na turnaji. Od vlaňajšieho Wimbledonu totiž namiesto kurtov bojovala na súdoch s bývalým partnerom o opateru syna. Nemohla kvôli tomu opustiť Kaliforniu a ani sa plnohodnotne sústrediť na tenis.

„Pre mňa je najdôležitejšie mať čistú hlavu, a je jasné, že teraz to tak nie je. Len čo vyriešim všetko mimo kurtov, budem schopná sa koncentrovať a na sto percent byť len na kurte,“ povedala po podujatí.

  1. Aj po problémoch a prestávke dokázala konkurovať kvalitným hráčkam. A to aj napriek viditeľným kondičným restom. V prvom kole nedala šancu Heather Watsonovej. Vždy, keď sa Britka nadychovala k obratu, Azarenková vytiahla svoj najlepší tenis a celkovo jej pustila iba 6 gemov.

„Ak mám byť úprimná, samu ma udivuje, ako sa držím. Som prekvapená, že napriek prekážkam, ktorým som vystavená, idem stále dopredu. Nečakala som, že budem taká pokojná, pozitívne naladená a optimistická takú dlhú dobu,“ pochvaľovala si Bieloruska.

  1. Stále má chuť bojovať a zlepšovať sa. Pri prehre so Stephensovou jej nefungovalo takmer nič. Robila množstvo nevynútených chýb a slabinou bol aj servis. Napriek tomu pôsobila odhodlane. Nevzdávala sa a Američanke zápas do posledných lôpt komplikovala. Počas celého turnaja pôsobila vyrovnanejšie. Úplne vypustila svoje tradičné sťažovanie a dohadovanie sa na kurte. Posledné mesiace jej zjavne dali novú perspektívu a tá môže pri návrate vo veľkom pomôcť.

„Je mnoho vecí a veľa sily, ktoré nachádzam mimo kurtu. Potrebujem získať späť sebavedomie, nie je iná cesta ako sa do toho jednoducho pustiť, padnúť a vstávať, padnúť a vstávať. A tvrdo pracovať,“  dodala.

O nás Mária Bejdová

Môže Vás zaujímať

Bob Bryan o Murraym: „Myslím, že sa môže vrátiť“

MELBOURNE – Američan Bob Bryan sa tento rok vracia po operácii bedrovej oblasti. Podobnú by …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eighteen − fifteen =