štvrtok , august 22 2019
Tenisový Svet / Správy / Trnava príliš nepriala Slovenkám, jedna mala postup istý
Foto: Twitter/HongKong Tennis Open

Trnava príliš nepriala Slovenkám, jedna mala postup istý

TRNAVA – Na ITF podujatí v Trnave (25 000 USD, tvrdý povrch v hale) sa dnes príliš nedarilo slovenským tenistkám. Iba Kristína Kučová, finalistka minulotýždňového obdobného podujatia, vybojovala z domácich vo dvojhre postup. Vo štvorhre bol prienik jednej domácej hráčky do ďalšieho kola istý. 

Rumunka Alexandra Cadantuová bola katom Sloveniek už na minulotýždňovom podujatí v Trnave. V semifinále však musela skrečovať stretnutie Kristíne Kučovej. (Viac o tomto stretnutí si môžete prečítať tu.) Tento týždeň začala proti Michaele Hončovej úspešne. Postúpila po setoch 6:3, 2:6, 6:0. Bol to však veľký boj a trval dve a pol hodiny. Tenistky sa stretli vôbec po prvý raz v ich kariérach.

Spomínaná Kristína Kučová odštartovala turnaj proti inej Rumunke – Andreei Amalii Roscovej. Na kurte nestrávila ani hodinu. Zvíťazila po setoch 6:1, 6:3 a vykročila tak napred ďalšiemu zaujímavému výsledku. Kučová je tak jedinou Slovenkou, ktorá zostala v „pavúku“.

Ešte väčší boj ako Hončová zaznamenala Tereza Mihalíková. Proti Talianke Jasmine Paoliniovej strávila na kurte dve hodiny a 41 minút, ale nakoniec odchádzala ako porazená. Po minulotýždňovej stopke v druhom kole od už spomínanej Cadantuovej sa tak teraz lúči už v prvom. Podľahla Talianke po setoch 7:6(5), 2:6, 4:6.

Nedarilo sa ani Lenke Starej. Tá skončila na rakete Srbky Dejany Radanovičovej po setoch 2:6, 2:6.

V akcii boli aj turnajová jednotka a dvojka. Najvyššie nasadená Nemka Tamara Korpatschová zdolala Talianku Angelicu Moratelliovú 6:1, 6:3. Druhá renkingovo najvyššie postavená hráčka na turnaji Češka Tereza Martincová si v súboji dvoch hráčok s bohatými skúsenosťami z okruhu WTA zmerala sily s Anou Konjuhovou z Chorvátska. Po setoch 7:6(5), 6:4 postupuje Martincová.

Vo štvorhre je treťou nasadenou Chantal Škamlová po boku Nemky Anny Zajovej. Sily si zmerali s Michaelou Hončovou a jej českou spoluhráčkou Johanou Markovou. Favorizovaný pár nezačal dobre, potom však už úlohu potvrdil. Postupuje po setoch 5:7, 6:4, 10:7. Hončová tak zažila dve prehry v priebehu jedného dňa.

O nás Jana Sedláková

Môže Vás zaujímať

Martin s prehľadom do štvrťfinále challengeru v L’Aquile

L’AQUILA – Najvyššie nasadený Andrej Martin si poradil v 3. kole turnaja kategórie ATP Challenger 80 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

6 + 20 =