pondelok , október 21 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Tsitsipas odhalil netradičný celoživotný tenisový sen
Foto: TASR

Tsitsipas odhalil netradičný celoživotný tenisový sen

PARÍŽ – Kým väčšina hráčov sníva o grandslamových tituloch či poste svetovej jednotky, Grék Stefanos Tsitsipas odpovedal na otázku o tenisovom sne počas Roland Garros svojrázne.

„Je to niečo, čo dokázalo len pár hráčov – poraziť Rafaela Nadala na Roland Garros. Vošlo by to do histórie, bolo by to neuveriteľné. Ako desať víťazstiev,“ prekvapil grécky mladík citovaný portálom Tennis World. Takýto zápis majú vo svojom tenisovom životopise zatiaľ iba Švéd Robin Söderling z osemfinále 2009 a Srb Novak Djokovič zo štvrťfinále 2015.

Na margo tohtoročných cieľov Tsitsipas uviedol: „Chcem vyhrať Masters 1000 turnaj, pokúsiť sa dostať na Turnaj majstrov, vyhrať nejaké 500-ky a 250-ky. Pocity po lanskom víťazstve v Štokholme boli úžasné. Preto trénujem.“

Nechýbala ani otázka, či preferuje zisk olympijského zlata alebo grandslamový titul. „Ťažká otázka. Prečo by som si mal vybrať jedno? Povedal by som ale, že olympijské zlato. Je to detský sen. Hoci, grandslamový titul je dôležitý. Pravdepodobne mením názor a hovorím Grand Slam,“ uviedol aténsky rodák.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Mladenovičová je sklamaná – v spolupráci s Bajinom nebude pokračovať

Francúzka Kristina Mladenovičová pomocou sociálnej siete oznámila, že kouč Sascha Bajin pri nej končí. Nie …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

8 + four =