štvrtok , november 14 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Turnaj majstrov vyžrebovaný, Nadal odhodlaný hrať
Foto: Twitter/ US Open Tennis

Turnaj majstrov vyžrebovaný, Nadal odhodlaný hrať

LONDÝN – Pred malou chvíľou spoznalo najlepšie okteto mužov za rok 2019 žreb základných skupín londýnskeho Turnaja majstrov (9 000 000 USD, tvrdý povrch v hale).

Skupina Andreho Agassiho

Do A skupiny nesúcej meno americkej legendy bol nasadený Rafael Nadal. Španielsku svetovú jednotku trápia problémy s brušným svalstvom, ale do Londýna odcestuje a vo štvrtok či piatok by mala začať trénovať. Papierovo druhým najväčším favoritom na postup je Rus Daniil Medvedev (4.). Kvarteto dopĺňajú grécky debutant Stefanos Tsitsipas (6.), ktorý mal dobrý záver roka a nemecký obhajca titulu Alexander Zverev (7.).

Skupina Björna Borga

V B skupine venovanej švédskej ikone sa stretnú dvaja giganti – svetová dvojka Novak Djokovič zo Srbska a švajčiarska rebríčková trojka Roger Federer. Zlepšenú výkonnosť na halových hardoch bude chcieť potvrdiť Rakúšan Dominic Thiem (5.). Premiérový Turnaj majstrov má pred sebou Talian Matteo Berrettini (8.), ktorý sa kvalifikoval ako posledný.

Turnaj majstrov odštartuje v Londýne v nedeľu. V prvý hrací deň na seba narazia približne o 14:30 SEČ Djokovič s Berrettinim. Približne o 20:30 SEČ prídu na rad Federer s Thiemom.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Tsitsipas nestratil set ani v druhom zápase na Turnaji majstrov

LONDÝN – V druhom dnešnom zápase v skupine Andreho Agassiho na Turnaji majstrov v Londýne (9 000 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

three × 4 =