nedeľa , december 16 2018
Tenisový Svet / Správy / Turnaj najlepších tenistov do 21 rokov otestuje nové pravidlá

Turnaj najlepších tenistov do 21 rokov otestuje nové pravidlá

RÍM – Na novembrovom turnaji najlepších tenistov do 21 rokov otestujú nové pravidlá. Oznámil to prezident Asociácie tenisových profesionálov (ATP) Chris Kermode.

Každý set sa bude hrať na štyri víťazné gemy, za stavu 3:3 príde na rad tajbrejk. Ak sa po podaní loptička dotkne pásky, bude sa pokračovať v hre. Časomer bude odpočítavať 25-sekundový limit medzi oboma servismi, do ktorého sa hráči musia zmestiť. „Ide o jednu z najvzrušujúcejších noviniek na okruhu ATP za dlhé obdobie,“ povedal Kermode počas prezentácie Turnaja majstrov do 21 rokov.

Zápasy sa budú hrať na tri víťazné sety. Pri zhodách príde k uplatneniu systému no ad známeho zo štvorhier. Tenista, ktorý za stavu 40:40 uhrá nasledujúci fiftín, získa celý gem. Skrátia sa rozohrávky a duely sa začnú päť minút po tom, ako obaja aktéri prídu na dvorec. Každý hráč si bude môcť počas zápasu zobrať iba jeden medical time out.

Kermode neočakáva, že ento experiment v najbližších piatich rokoch nájde uplatnenie aj na turnajoch ATP. „Nečakajte nejakú dramatickú revolúciu. Možno využijeme nejaké nové prvky, no určite nebudeme za každú cenu robiť urýchlené zmeny. Nové pravidlá chceme otestovať najmä kvôli fanúšikom,“ citovala slová šéfa ATP agentúra AP.

ZDROJ: TASR

O nás Denis Schvarcz

Môže Vás zaujímať

Viktória Kužmová na ITF podujatí v Dubaji skončila vo finále aj s „kanárom“

DUBAJ – Viktória Kužmová prehrala vo finále turnaja ITF v Dubaji (100 000 + H …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

17 − five =