piatok , máj 24 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Tvrdé slová na adresu legendy – Benneteau sa pustil do Federera
Foto: TASR

Tvrdé slová na adresu legendy – Benneteau sa pustil do Federera

Francúzsky tenista Julien Benneteau, ktorý tento rok ukončil kariéru, sa v rozhovore pre francúzsky RMC Sport pustil do Švajčiara Rogera Federera. Vyčíta mu protežovanie a presadzovanie vlastných záujmov.

Tŕňom v Benneteauovom oku je najmä Laver Cup, ktorý podľa neho ohrozuje tradičný Davis Cup. „Roger je legenda. Teraz, keď propaguje Laver Cup, však vzniklo niekoľko konfliktov záujmov, ktoré sú znepokojujúce. Pokiaľ ide o Davis Cup, k novembrovému termínu sa nevyjadril. Keď sa spomenul september, čo koliduje s Laver Cupom, zobudil sa a vystúpil proti tomu,“ začal svoju otvorenú kritiku 37-ročný Francúz.

„Jeho súťaž je exhibícia. Bez športovej legitimity a kritérií na výber hráčov. Nerozdávajú sa ani žiadne body do rebríčka, je to iba o peniazoch. Nickovi Kyrgiosovi ponúkol 750-tisíc amerických dolárov, aby prišiel do Chicaga. To na tomto podujatí rozhoduje,“ dodal Benneteau na margo Laver Cupu.

Okrem toho mu prekáža aj údajné protežovanie Federera na Australian Open. „Na organizácii Laver Cupu sa podieľa aj Craig Tiley, ktorý je zároveň riaditeľom Australian Open. Je platený Federerovým agentom. Roger hral počas posledných dvoch ročníkov 12 zo 14 zápasov večer, keď slnko zapadlo,“ nepriamo obvinil švajčiarsku ikonu z protekcie u organizátorov.

Napokon sa na plánovanie duelov pozrel bližšie: „V rovnaký deň, keď hral Federer proti Janovi-Lennardovi Struffovi, čelil Novak Djokovič Gaelovi Monfilsovi. Každý turnajový riaditeľ by nechal hrať večer Djokoviča, že? Na Australian Open ale nie. Srb musel ísť na kurt o pol tretej, keď bolo viac ako 40 stupňov.“

„Je normálne, že sú hráči, s ktorými sa zaobchádza inak. Platí to aj pri Rogerovi, ktorý spravil pre tenis veľmi veľa. Sú však turnaje, kde sú tie rozdiely obrovské. On ani netuší, aké je to hrať na rozpálenom betóne,“ zakončil svoju kritiku bývalý francúzsky tenista.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Blog Romany Tabakovej: Táto kniha mi zmenila pohľad na tenis

Ahojte tenisoví nadšenci, tentoraz vám opíšem, čo sa mi stalo v knižnici. Osobne neverím na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

seven − 7 =