piatok , august 23 2019
Tenisový Svet / US Open / US Open chystá kontroverznú novinku – čelí kritike
Foto: TASR

US Open chystá kontroverznú novinku – čelí kritike

NEW YORK – Grandslamový US Open by sa mal stať už tento rok prvým turnajom, na ktorom budú tréneri môcť koučovať svojich zverencov medzi výmenami.

Podobné pravidlo zaviedla tento rok ITF na juniorských akciách do 16 a 18 rokov, no názory sú prevažne kritické. „Absolútne nesúhlasím s koučovaním na juniorskej úrovni. Mladých hráčov učíme vynaliezavosti, odolnosti a nezávislosti. Navyše teraz prichádza do hry nerovnosť. Niekto si môže dovoliť trénera a niekto nie. Budú do toho zapojení rodičia a prinesie to nevýhody,“ uviedol pre britský The Sunday Telegraph Ír Dave Miley, ktorý bude v septembri kandidovať na post šéfa ITF a pokúsi sa nahradiť doterajšieho prezidenta Davida Haggertyho.

Chystaná zmena neteší ani bývalého britského tenistu Tima Henmana: „Hovoril som o tom s 30 bývalými hráčmi a nikto to nepodporuje. Jedna vec, ktorá ma znepokojuje, sú zmeny na juniorskej úrovni. Pre mňa je to ako vrtenie psím chvostom. ITF by mala byť správcom tejto hry. V deťoch však zakoreňuje zlé návyky skôr, než sa dostanú na profesionálny okruh. Malo by byť na hráčovi, aby počas zápasu riešil problémy. Jedna z najdôležitejších odlišností tenisu je, že sa hrá jeden na jedného. Je to gladiátorský šport.“

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Ako trénujú de Minaur a Kyrgios? Až na zem

NEW YORK – Krásnu výmenu počas tréningu pred US Open predviedli austrálski tenisti Nick Kyrgios …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

4 × 3 =