pondelok , október 21 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Utorok na Roland Garros: Čepelová, Kovalík a Kližan o 2. kolo

Utorok na Roland Garros: Čepelová, Kovalík a Kližan o 2. kolo

PARÍŽ – Zajtra sa uzavrie program 1. kola na grandslamovom Roland Garros. Z pohľadu slovenských fanúšikov to bude mimoriadne zaujímavé, do hry totiž zasiahne hneď trojlístok našich nádejí.

Ako prvý bude bojovať o postup do 2. kola Martin Kližan. V otváracom zápase so začiatkom o 11:00 ho vyzve na Kurte č. 14 na voľnú kartu štartujúci Francúz Laurent Lokoli. V prvom vzájomnom zápase je bratislavský rodák veľkým favoritom. Motiváciou je preňho aj vidina vzájomného zápasu so svetovou jednotkou Andym Murraym v 2. kole.

Približne o 13:00 vybehne na Kurt Suzanne Lenglenovej Jozef Kovalík. Úspešný kvalifikant sa pokúsi na druhom najväčšom dvorci areálu o senzáciu na úkor 3. nasadeného Švajčiara Stana Wawrinku. Miestny šampión zo sezóny 2015 prišiel do Paríža napumpovaný pozitívnymi emóciami po zisku titulu v Ženeve. Aj v tomto prípade pôjde o premiérovú konfrontáciu.

Poslednou Slovenkou, ktorá zasiahne do bojov na Roland Garros, bude Jana Čepelová. Jej súboj s 3. nasadenou Rumunkou Simonou Halepovou je naplánovaný ako posledný na Kurte Philippa Chatriera. Začiatok môžeme odhadovať na 18:00. Obe hráčky sa dobre poznajú – sily si zmerajú tretíkrát. Vzájomná bilancia je vyrovnaná 1:1. Naposledy, na Wimbledone 2015, uspela Janka. Prekvapenia sú jej doménou, rumunskú favoritku navyše trápi zranený členok.

Martin Kližan sa v závere programu na dvorec vráti. V poslednom dueli na Kurte č. 18 ho čaká po boku Portugalčana Joaa Sousu 1. kolo štvorhry. Ich súpermi budú debloví špecialisti – veteráni Jonathan Erlich z Izraela a André Sá z Brazílie. Keďže patrí tento kurt výhradne štvorhre, začiatok možno očakávať okolo 17:00.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Murray je definitívne späť. Ovládol turnaj v Antverpách

ANTVERPY – Vo finále turnaja ATP 250 v belgických Antverpách zvíťazil v súboji dvoch grandslamových …

3 komentáre

  1. Držím palce všetkým. Jožo a Janka ťažkí súperi. Martin makaj, motivácia, zápas so svetovou jednotkou, musí byť dostatočná motivácia.

  2. Nechcem byť pesimistka, ale Jojo veľa šancí nedostane. Janka by mohla prekvapiť rovnako ako dnes Magduš. Martin šancu má, len aby ju využil. On je taký nevyspytateľný, že na neho škoda tipovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

three × one =