pondelok , jún 24 2019
Tenisový Svet / Správy / V kvalifikácii trnavského ITF turnaja EMPIRE Slovak Open 10 Sloveniek
Foto: TASR

V kvalifikácii trnavského ITF turnaja EMPIRE Slovak Open 10 Sloveniek

TRNAVA – V trojkolovej kvalifikácii jubilejného 10. ročníka ITF turnaja EMPIRE Slovak Open v Trnave (100 000 USD, antuka vonku) sa predstaví 10 domácich zástupkýň.

Najväčším želiezkom by mala byť Michaela Hončová. Piata nasadená Slovenka vyzve na úvod Anastasiu Vasilievovú z Ukrajiny. Reálne vyhliadky by mohla mať aj Natália Vajdová. V 1. eliminačnom kole ju čaká Réka-Luca Janiová z Maďarska.

Trnavskú antuku dobre pozná Vivien Juhászová. Komárňanská rodáčka začne proti kanadskej voľnej karte Anjane Sureshovej. Laura Svatíková si v 1. kole zmeria sily s atraktívnou súperkou – maďarskou šestkou žrebu Dalmou Gálfiovou.

Americkú jednotku eliminácie Irinu Falconiovú sa pokúsi zaskočiť s voľnou kartou štartujúca Barbora Palcátová. O prekvapenie sa pobije aj iná voľná karta Viktória Morvayová. Veľký talent nášho tenisu začne proti druhej nasadenej Češke Tereze Martincovej.

Istotu slovenského zastúpenia v 2. kole nám dáva aj jedno derby tenistiek, ktoré s podobne veľkými turnajmi nemajú takmer žiadne skúsenosti. Rakety si skrížia Laura Maluniaková s Viktóriou Surovou.

Domácu desiatku dopĺňajú ďalšie voľné karty – Kiara Petrovická a Natália Zorgovská. Prvá menovaná bude v úvodnom kole čeliť Češke Barbore Miklovej, druhú sa bude konfrontovať s Nicole Gadientovou zo Švajčiarska.

Kompletný „pavúk“ kvalifikácie:

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Lacko skončil na Wimbledone už v 1. kole kvalifikácie

LONDÝN – Lukáš Lacko prehral v 1. kole kvalifikácie grandslamového Wimbledonu (38 000 000 GBP, tráva …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

four × two =