pondelok , marec 25 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / V Spojených štátoch amerických vzniká dokument o Navrátilovej
Foto: TASR

V Spojených štátoch amerických vzniká dokument o Navrátilovej

SAN FRANCISCO – Filmová herečka a držiteľka Oscara Reese Witherspoonová v utorok oznámila, že jej produkčná spoločnosť pracuje na dokumentárnom filme o tenisovej legende českého pôvodu Martine Navrátilovej.

Navrátilová je „neuveriteľnou priekopníčkou v prospech žien, športovkýň, LGBTQ komunity a ďalších,“ napísala na Twitteri Reese Witherspoonová. Dokumentárny film sa bude podľa herečkiných vyjadrení zaoberať práve týmito témami.

Witherspoonovej produkčná spoločnosť Hello Sunshine sa pri tomto projekte spojila s americkým novinárom Glennom Greenwaldom a producentkou Suzanne Gilbertovou. Zneli ďalšie zverejnené informácie.

Greenwald, investigatívny novinár a spoluzakladateľ internetovej spravodajskej stránky The Intercept, uviedol, že chce, aby film vyzdvihol sociálne a politické aktivity bývalej svetovej jednotky v ženskom tenise.

„Som týmto projektom nadšený. Plní sa mi sen. S Reese Witherspoonovou pracujem na filme o svojej hrdinke z detstva, jednej z najväčších priekopníčok 20. storočia Martine Navrátilovej,“ napísal na Twitteri Greenwald.

Greenwald (51) okrem toho, že zakladal webovú stránku The Intercept, je známy aj tým, že spolu s dokumentaristkou Laurou Poitrasovou zverejnil odhalenia informátora Edwarda Snowdena o americkej Národnej bezpečnostnej agentúre (NSA). Vyrastal ako homosexuál v konzervatívnej oblasti amerického štátu Florida.

Rodáčka z Prahy Navrátilová (61) je držiteľkou 18 singlových grandslamových titulov, 31 deblových a 10 z mixu. Z Česko-Slovenska ušla v roku 1981 a čoskoro nato sa prihlásila k lesbickej orientácii. Dlhé roky je aktivistkou za práva homosexuálnych, bisexuálnych a transrodových ľudí.

Plánovaný termín dokončenia filmu zatiaľ žiadna zo zúčastnených strán neuviedla.

Zdroj: TASR

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Slabiny Federera, Nadala, Djokoviča? Kyrgios ich vymenoval

MIAMI – Austrálčan Nick Kyrgios nemá problém otvorene vyjadriť svoj názor. Počas turnaja v Miami prezradil, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

seventeen + seventeen =