streda , október 16 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / V Trnave známe semifinálové zloženie, darí sa tínedžerkám

V Trnave známe semifinálové zloženie, darí sa tínedžerkám

TRNAVA – Najväčší ženský tenisový turnaj na slovenskom území Empire Slovak Open (100 000 USD, antuka vonku) prechádza do svojej záverečnej fázy.

V Trnave sa dnes rozhodlo o semifinalistkách súťaže dvojhry. Medzi elitným kvartetom budú hneď dve tínedžerky. Ešte iba 16-ročná Ruska Anastasia Potapovová (370. v poradí WTA) dosiahla na doposiaľ najväčší seniorský úspech. V dnešnom štvrťfinále si víťazka dievčenskej wimbledonskej dvojhry zo sezóny 2016 poradila s Ukrajinkou Kozlovovou (147. v poradí WTA) 6:1, 6:2. V sobotňajšom semifinále narazí na Paraguajčanku Verónicu Cepedeovú Roygovú (104. v poradí WTA). Premožiteľka Rebeccy Šramkovej zdolala Japonku Narovú 7:5, 6:4 a siaha na premiérový prienik do top 100.

Darí sa aj ďalšej nádeji, 17-ročnej Češke Markéte Vondroušovej. 109. hráčka sveta dnes vyškolila najvyššie nasadenú Belgičanku Wickmayerovú a zvíťazila dvakrát 6:2. Prípadný titul môže víťazku WTA turnaja v Bieli dostať do top 100 WTA poradia. Jej zajtrajšou súperkou bude Ruska Jekaterina Alexandrovová. Premožiteľka Anny Karolíny Schmiedlovej zvládla trojsetovú bitku s Heather Watsonovou – zvíťazila 6:4, 4:6, 6:2.

O nás Denis Schvarcz

Lacko po veľkom boji do 3. kola challengeru v Ismaningu

ISMANING – Šestnásty nasadený Lukáš Lacko zvíťazil v 2. kole turnaja kategórie ATP Challenger 90 …