piatok , máj 24 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Vajda odkryl Djokovičov ambiciózny plán na rok 2019
Foto: TASR

Vajda odkryl Djokovičov ambiciózny plán na rok 2019

BRATISLAVA – Na včerajšom vyhlasovaní víťazov ankety Tenista roka nechýbal ani úspešný tréner Marián Vajda. Médiám prezradil, aký cieľ má v sezóne 2019 jeho srbský zverenec Novak Djokovič.

V posledný marcový deň mu zatelefonoval a naliehavým hlasom mu dal najavo, že ho chce opäť za trénera. Marián Vajda si vzal pár dní na rozmyslenie, napokon však prikývol a začiatkom apríla obnovili spoluprácu. Antuková sezóna im nevyšla podľa predstáv, v júli však „Nole“ štvrtýkrát vyhral Wimbledon a odštartoval impozantný návrat na mužský Olymp.

V septembri triumfoval aj na US Open a sezónu zakončil ako svetová jednotka. Slovenský kouč si vyslúžil na okruhu ATP prestížne ocenenie Tréner roka. „Moji trénerskí kolegovia sa rozhodli dať mi hlasy, lebo je za tým určitý príbeh, ktorý dojal aj mňa. Nie každé víťazstvo sa opakuje. To tohtoročné wimbledonské bolo špecifické a oveľa cennejšie. Môžete oprášiť myšlienky na minulosť, ale nikdy to nebude rovnaké. Vždy je tam niečo inovatívne,“ uviedol Vajda počas galavečera spojeného s vyhlásením ankety Tenista roka.

Okrem rozšírenia grandslamovej zbierky na 14  prvenstiev sa Djokovič radoval aj z trofejí na podujatiach ATP Masters 1000 v Cincinnati a Šanghaji. Stal sa prvým hráčom histórie, ktorý získal všetky Masters tituly. Na čelo svetového rebríčka vo dvojhre sa vrátil po takmer dvoch rokoch. Stal sa iba druhým hráčom v histórii, ktorý sa v priebehu sezóny prepracoval z tretej svetovej desiatky až na vrchol. Pred 18 rokmi sa rovnaký kúsok podaril Rusovi Maratovi Safinovi.

V novej sezóne má Djokovič tie najvyššie ciele a chce sa pokúsiť o kalendárny Grand Slam. „Novak medializoval, že má pred sebou métu vyhrať všetky turnaje ‚veľkej štvorky‘ v jednom roku. V uplynulej sezóne neočakával až také prenikavé výsledky. Možno aj preto sa mu tak darilo, že nebol pod takým tlakom. Po pauze bol uvoľnenejší a hladnejší po víťazstvách. Šliapol do pedálov a dokázal vyhrať dva Grand Slamy. Rok 2019 bude oveľa namáhavejší, musí potvrdiť rolu šampióna a tvrdo trénovať. Musí byť predovšetkým zdravý a oddať sa naplno tenisu. Skĺbiť to s rodinou je neskutočne ťažké. Myslím si, že to bude veľmi náročný rok,“ dodal slovenský tréner.

Zdroj: TASR

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Blog Romany Tabakovej: Táto kniha mi zmenila pohľad na tenis

Ahojte tenisoví nadšenci, tentoraz vám opíšem, čo sa mi stalo v knižnici. Osobne neverím na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3 × 1 =