pondelok , december 17 2018
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Van Uytvancková otvorene o vzťahu s kolegyňou z okruhu: „Nie je to choroba“
Foto: TASR

Van Uytvancková otvorene o vzťahu s kolegyňou z okruhu: „Nie je to choroba“

Talianka Francesca Schiavoneová, Austrálčanka Casey Dellacquová, Švédka Johanna Larssonová či Thajčanka Luksika Kumkhumová. Všetky otvorene priznali homosexuálnu orientáciu. Belgičanka Alison van Uytvancková ju síce tiež nikdy netajila, ale teraz poskytla širší pohľad na vec.

Dvadsaťtriročná 50. hráčka sveta je vo vzťahu s inou belgickou tenistkou – 20-ročnou Greet Minnenovou. Niekdajšia talentovaná juniorka sa momentálne nachádza až v druhej tisícke rebríčka WTA a vracia sa do súťažného diania po zdravotných problémoch, ktoré ju vlani limitovali. V septembri 2016 bola na 263. mieste a v budúcnosti o nej určite budeme počuť.


„Nemienim z toho robiť tabu. Vzťah ma robí šťastnou, čoskoro začneme spolu žiť. Cítime sa spolu veľmi šťastné, to je to, čo chceme ukázať svetu. Nikto sa nemusí ospravedlňovať za to, že je homosexuál. Nie je to choroba. Čo sa týka nášho vzťahu, sme veľmi otvorené. Moji rodičia sú na to hrdí. Je to dôležité, vďaka podpore sa cítime spokojne,“ uviedla pre portál OutSports Alison van Uytvancková.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Na stope: Cibulková prišla o časť fanúšikov, tvrdá kritika na jej adresu

Počas tretej adventnej nedele si vychutnajte 14 najlepších záberov zo sociálnych sietí. Magdaléna Rybáriková a …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

4 × four =