piatok , október 19 2018
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Vekičová o Wawrinkovi: „Som si istá, že sa vráti ešte silnejší“
Foto: Instagram/Donna Vekičová

Vekičová o Wawrinkovi: „Som si istá, že sa vráti ešte silnejší“

LUGANO – Chorvátka Donna Vekičová a Švajčiar Stan Wawrinka tvoria už niekoľko rokov jeden z najznámejších tenisových párov. Sympatická rodáčka z Osijeku v Lugane porozprávala pre švajčiarske noviny Blick o rekonvalescencii svojho priateľa aj úskaliach vzťahu medzi tenistami.

„Momentálne trénuje. Som si istá, že sa vráti ešte silnejší a v lepšej forme, akú mal v minulosti,“ potešila švajčiarskych novinárov optimistickou predpoveďou. Vynútená prestávka švajčiarskeho tenistu im dáva možnosť tráviť spolu viac času. Vzťahy na okruhu za bežných okolností nie sú vôbec jednoduché.

„Takýto vzťah nie je jednoduchý. On má však svoju prácu a ja zase tú svoju. Milujeme svoje zamestnanie a podporujeme sa aj vo chvíľach, keď nemôžeme byť spolu. Ide nám to zatiaľ skvele,“ vysvetlila 21-ročná Chorvátka, ktorá patrí medzi veľké talenty svetového tenisu, no trápia ju nekonzistentné výkony.

Vlani získala Vekičová pred Wimbledonom v Nottinghame svoj druhý singlový titul z WTA turnaja a na margo svojich ambícií uviedla: „Pre môj herný štýl je ideálny trávnatý povrch. Keby som si mohla vybrať titul z Grand Slamu, bol by to ten wimbledonský. Musím sa však stále zlepšovať.“

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

WTA vyhlásila výsledky tradičnej koncoročnej ankety

SINGAPUR – Na galavečere v Singapure dnes vyhlásili výsledky tradičnej ankety usporiadanej organizáciou WTA. Ocenenia si …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

five × four =