sobota , apríl 20 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Veľké gesto Wawrinku – štartovné z Marseille venoval na charitu
Foto: TASR

Veľké gesto Wawrinku – štartovné z Marseille venoval na charitu

MARSEILLE – Švajčiar Stan Wawrinka má stále problémy so zraneným ľavým kolenom. Minulý týždeň na ATP 250 turnaji v Marseille vzdal zápas 2. kola a napokon sa rozhodol, že si nezoberie ani štartovné.

V 1. kole mal skúsený rodák z Lausanne voľný žreb, následne vzdal za stavu 4:6, 1:1 bieloruskému kvalifikantovi Iľjovi Ivaškovi. Opäť totiž zacítil bolesť v ľavom kolene, pre ktorú ukončil sezónu 2017 už po Wimbledone. Za postup do 2. kola si mal švajčiarsky tenista odniesť 11 030 eur, no oveľa vyššiu sumu mal sľúbenú ako štartovné.

Trojnásobný grandslamový víťaz sa zrejme necítil byť hoden štartovného, keďže divákom toho v Marseille veľa neukázal. Dohodol sa preto s organizátormi, že časť dohdonutého štartovného pošlú charitatívnym nadáciám venujúcim sa deťom. Zvyšok zostane v turnajovej pokladnici. „Stan to tak chce a myslíme si, že je to pozitívne. Mohli sme si tie peniaze nechať, ale to nie je v našej mentalite. Šesťdesiattisíc eur, alebo trochu viac, sa rozdelí medzi niekoľko nadácií,“ uviedol riaditeľ podujatia Jean-Francois Caujolle.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Djokovič po prehre v Monte Carle: „Hlavným cieľom je Roland Garros“

MONTE CARLO – Novak Djokovič dnes podľahol vo štvrťfinále turnaja ATP Masters 1000 v Monte …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

5 − three =