utorok , júl 23 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Verdasco: „Nikto ako ‚Rafa‘ tu nebude ani o 300 rokov“
Foto: TASR

Verdasco: „Nikto ako ‚Rafa‘ tu nebude ani o 300 rokov“

Španiel Fernando Verdasco nedokázal počas kariéry vystúpiť z tieňa Rafaela Nadala. O svojom krajanovi, nárokoch španielskych fanúšikov i vlastných výsledkoch porozprával pre denník Marca.

„Nikto ako ‚Rafa‘ tu nebude ani o 300 rokov. Ani nikdy predtým tu nik podobný nebol, čo svedčí o tom, aké výnimočné miesto má v histórii. Vyhral opäť Roland Garros a cíti, že ak by sa mu to nepodarilo, bolo by to považované za neúspech,“ začal svoje rozprávanie niekdajší siedmy muž rebríčka ATP.

„Sú krajiny, kde je grandslamový štvrťfinalista alebo semifinalista národný hrdina. V Španielsku, ak nevyhráte Roland Garros alebo sa nestanete svetovou jednotkou, ste považovaný za slabého a mali by ste skončiť,“ poukázal na náročnosť miestnych fanúšikov Verdasco. Jeho grandslamovým maximom je semifinále Australian Open 2009.

Na záver sa zamyslel nad vlastnou kariérou. Veľa ľudí mu totiž vyčíta, že nedosiahol viac, hoci mohol. „Unavuje ma to. Robil som, čo som musel, najlepšie ako som vedel a vyhral som zápasy, ktoré som mohol. Veľa ľudí by bolo rado za kariéru akú mám ja,“ dodal 34-ročný rodák z Madridu.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Serena Williamsová: „Každá tenistka je pripravená hrať päť setov“

NEW YORK – Po Wimbledone sa opäť medzi laickou i odbornou verejnosťou skloňuje možnosť zavedenia ženských …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

fourteen − 1 =