nedeľa , november 17 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Vinciová sa rozlúči s kariérou pred Roland Garros 2018
Foto: TASR

Vinciová sa rozlúči s kariérou pred Roland Garros 2018

RÍM – Talianka Roberta Vinciová klesla tento rok v rebríčku WTA až na 117. miesto a všeobecne sa očakávalo, že sa už na okruh nevráti. Viackrát totiž avizovala sezónu 2017 ako poslednú.

Po jesennom podujatí vo Wu-chane si vzala voľno a zatiaľ si všetko premyslela. Chce sa rozlúčiť vo veľkom štýle a pred domácim publikom. „Môj posledný zápas bude párty a vy budete moji hostia. V Ríme na štadióne Foro Italico,“ odkázala fanúšikom včera na Twitteri.

„Rozhodla som sa vrátiť na kurt a pokračovať, ale nie celý rok. Skončím vo Foro Italico, uprostred sezóny. Dlho som nad tým uvažovala. Posledné vystúpenie pred domácim publikom je spôsob, ako všetkým Talianom poďakovať,“ vysvetlila pre talianske periodikum Gazzetta dello Sport.

Rodáčka z Tarentu bola väčšinu kariéry známa predovšetkým ako deblistka. S krajankou Sarou Erraniovou získala vo štvorhre kariérny Grand Slam a stala sa svetovou jednotkou. Vo dvojhre zažiarila postupom do finále US Open 2015, vlani v máji bola v rebríčku WTA na 7. mieste.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Ruský daviscupový tím v Madride bez Medvedeva

MADRID – Ruský daviscupový tím zasiahla tesne pred štartom finálového turnaja Davis Cupu v Madride …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

17 − 15 =