nedeľa , júl 21 2019
Tenisový Svet / Správy / Víťazkou EMPIRE Slovak Open 2017 Češka Vondroušová

Víťazkou EMPIRE Slovak Open 2017 Češka Vondroušová

TRNAVA – Víťazkou najväčšieho ITF turnaja na Slovensku EMPIRE Slovak Open v Trnave (100 000 USD, antuka vonku) sa stala šiesta nasadená Češka Markéta Vondroušová. Vo finále zdolala päťku „pavúka“ Verónicu Cepedeovú-Roygovú z Paraguaja 7:5, 7:6(3).

Zápas bol od úvodu vyrovnaný. V prvom sete prišla česká tenistka o vedenie 3:1, nepotvrdila brejky na 4:3 ani na 5:4. V koncovke mala napriek tomu pevnejšie nervy. V druhom dejstve otočila paraguajská tenistka z 0:2 na 3:2. V ďalších minútach získala kontrolu nad dianím na kurte opäť sokolovská rodáčka, ktorá stratila v troch gemov iba dva fiftíny. Juhoameričanka sa ešte zmobilizovala. Z 3:5 otočila na 6:5, v 12. hre mala na príjme dokonca 2 setbaly, no neuspela a v tajbrejku jej chýbala presnosť.

Zaujalo nás:

– Vondroušová spravila 6 dvojchýb

– bola veľmi efektívna, premenila 6 zo 7 brejkbalov

– za titulom dokráčala bez straty setu

– tento rok vyhrala už 47 zápasov

– obe tenistky sa zajtra posunú prvýkrát v kariére do top 100 WTA rebríčka

Z deblového titulu sa už včera radovali štvrté nasadené Britky Naomi Broadyová s Heather Watsonovou, ktoré si vo finále poradili s trojkami žrebu Taiwančankou Čchuang Čchia-ťung a Češkou Renátou Voráčovou v dvoch setoch 6:3, 6:2.

O nás Denis Schvarcz

Skvelá Kužmová v Bukurešti s druhým WTA titulom

BUKUREŠŤ – Viktória Kužmová s Kristýnou Plíškovou triumfovali na turnaji WTA International v Bukurešti (250 …