pondelok , november 18 2019
Tenisový Svet / Roland Garros / Česká rozprávka pokračuje – Vondroušová do semifinále Roland Garros
Foto: TASR

Česká rozprávka pokračuje – Vondroušová do semifinále Roland Garros

PARÍŽ – Nenasadená Češka Markéta Vondroušová zdolala v druhom dnešnom ženskom štvrťfinále na grandslamovom Roland Garros (42 661 000 EUR, antuka vonku) 31. nasadenú Petru Martičovú z Chorvátska 7:6(1), 7:5.

Obe hráčky sa snažili forsírovať od začiatku zápasu pestrý tenis. Nechýbali zmeny rytmu docielené slajzmi či skráteniami. Prvý brejk zaknihovala za stavu 2:2 mladučká Češka, ďalšie tri gemy však putovali na konto jej súperky. Záver úvodného dejstva priniesol poriadnu drámu. Vondroušová vyrovnala na 5:5, v 12. geme odvrátila odvážnym prístupom tri setbaly za sebou a vynútila si tajbrejk. V ňom hrala ako z partesu a získala ho po výsledku 7:1.

Bezchybný tenis si preniesla rodáčka zo Sokolova aj do druhého setu. Do stavu 3:0 zahrala päť víťazných úderov, pričom sa nedopustila žiadnej nevynútenej chyby. Chorvátka následne znížila na 2:3, ale štyri zbytočné chyby ju v šiestej hre znova stáli servis. Záver si česká tenistka skomplikovala. Za stavu 5:2 mečbal na riterne nevyužila, o chvíľu sa o celkovo druhý pripravila dvojchybou a splitská rodáčka vydrela ribrejk na 4:5. Nakoniec jej to nebolo nič platné. Pri manku 5:6 pri celkovo štvrtom mečbale kapitulovala.

Zaujalo nás:

  • Vondroušová vyhrala tento rok všetkých 6 tajbrejkov
  • dominovala v štatistike es (2:1)
  • vo vzájomnej bilancii upravila na 1:4
  • Martičová nakopila 44 nevynútených chýb, o 21 viac ako víťazka
  • na sieti bola 43-krát

Semifinálovou súperkou 19-ročnej zverenkyne Jana Hernycha bude Britka Johanna Kontová, ktorá dnes nemala zľutovanie s americkou obhajkyňou finále Sloane Stephensovou.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Kučera ako ďalší Slovák z top 10 na tenisovom turnaji ProAm Challenge by Adifex

Ako sa blíži dátum tenisového turnaja ProAm Challenge by Adifex, postupne sa odkrývajú ďalšie zvučné …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3 × one =