piatok , marec 22 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Výborný štart nestačil – Gombos druhý daviscupový bod nepridal
Foto: TASR

Výborný štart nestačil – Gombos druhý daviscupový bod nepridal

BRATISLAVA – Slovensko – Bielorusko v baráži o svetovú skupinu Davisovho pohára na antuke pod strechou bratislavského NTC po prvom dni 1:1. Norbert Gombos, naša dvojka, podľahol jednotke súpera Jegorovi Gerasimovovi po setoch 6:3, 4:6, 4:6.

Obaja tenisti majú hru založenú na dobrom podaní a následnom nátlakovom prístupe. O to dôležitejší bol brejk, ktorý sa podaril za stavu 1:1 rodákovi z Galanty. Ďalší priebeh vďaka výbornému výkonu kontroloval. Prvé dejstvo ukončil už na príjme v deviatom geme, keď ťažil z chýb súpera.

V druhom sete sa obraz hry zmenil. Bielorus eliminoval nepresnosti, ktorých sa naopak nevyvaroval Gombos, čo ho stálo za stavu 2:2 prvýkrát v zápase servis. Minský rodák si výhodu vo zvyšnom priebehu postrážil. Naša dvojka mala na príjme jednu šancu pri skóre 4:5, ale líder hostí trafil tri nevrátiteľné servisy za sebou.

Tretia časť priniesla najvyššiu kvalitu, k čomu prispieval gradujúci výkon oboch aktérov. Rozhodujúca bola napokon povestná siedma hra, v ktorej si úderovo stabilný bieloruský tenista počkal na chyby a zaknihoval brejk. V závere si s prehľadom podržal podanie.

Zaujalo nás:

  • obaja zahrali po 8 es
  • Gombos bol aktívnejší, na víťazné údery dominoval 15:11
  • mal aj viac nevynútených chýb (24:19)
  • v Davis Cupe má po dnešku v singli 4 výhry a 9 prehier

„Som veľmi sklamaný, lebo celý zápas som hral dobrý tenis. Rozhodlo pár lôpt. V druhom sete som mal milimetrové auty. Robil som čo som mohol, ale nevyšlo to,“ povedal pre RTVS v prvej reakcii priamo na kurte sklamaný slovenský reprezentant.

Do dôležitej zajtrajšej štvorhry so začiatkom o 13:00 by mali nastúpiť na slovenskej strane Martin Kližan s Filipom Poláškom, na strane Bielorusov debloví špecialisti Max Mirnyj s Andrejom Vasilevským.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Slováci v akcii, piatok 22. marec

Viktória Kužmová ako naša posledná nádej na prestížnom miamskom turnaji. Ostatní Slováci sa predstavia na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

five × one =