utorok , júl 23 2019
Tenisový Svet / Správy / Vyžrebované základné skupiny WTA Elite Trophy
Foto: Twitter/WTA Elite Trophy

Vyžrebované základné skupiny WTA Elite Trophy

ČU-CHAJ – Turnaj WTA Elite Trophy v čínskom Ču-chaji (2 349 363 USD, tvrdý povrch v hale), známy aj pod hovorovým označením „malé“ MS WTA Tour, už pozná zloženie základných skupín.

Azalková skupina

V Azalkovej skupine si zmerajú sily svetová desiatka Daria Kasatkinová z Ruska, 16. Američanka Madison Keysová a 22. Číňanka Wang Čchiang. Najlepšiu formu ukazovali v závere sezóny Ruska a domáca tenistka. Americkú bombardérku trápili počas ázijskej šnúry problémy s kolenom.

Kaméliová skupina

Hlavnou favoritkou Kaméliovej skupiny bude 11. žena sveta Anastasija Sevastovová z Lotyšska. Vyzývateľkou zvučného mena bude bývalá svetová jednotka Garbine Muguruzová zo Španielska, ktorej dnes patrí v hodnotení WTA 17. miesto. Trojlístok dopĺňa domáca voľná karta Čang Šuaj, momentálne 36. v rebríčku.

Orchideová skupina

Výborný záver roka mala svetová dvanástka Aryna Sabalenková z Bieloruska. Spoločnosť jej budú robiť v skupine 18. Francúzka Caroline Garciová a 19. Austrálčanka Ashleigh Bartyová. Postupové ambície môžu mať oprávnene všetky tri dámy.

Ružová skupina

Rebríčkovo najvyššie postavenou tenistkou v Ružovej skupine je 13. Belgičanka Elise Mertensová. Len o jednu pozíciu nižšie je nemecká obhajkyňa titulu Julia Görgesová. Triplet tenistiek uzatvára 20. Estónka Anett Kontaveitová.

Turnaj WTA Elite Trophy sa hrá systémom každá s každou v skupine. Štyri víťazky sa prebojujú do semifinále, od ktorého sa ide klasickým „pavúkovým“ formátom.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

V hlavnej súťaži US Open s určitosťou kvinteto našich

NEW YORK – Na poslednom grandslamovom turnaji roka US Open sa predstaví v hlavnej súťaži určite …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

8 − two =