streda , máj 22 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Wawrinka o konci prezidenta ATP: „Som naozaj smutný“
Foto: TASR

Wawrinka o konci prezidenta ATP: „Som naozaj smutný“

INDIAN WELLS – Vo štvrtok sa rozhodlo v Indian Wells o tom, že Chris Kermode nebude pôsobiť od roku 2020 v role prezidenta ATP. Švajčiar Stan Wawrinka je z toho sklamaný.

„Som naozaj smutný a sklamaný. Keď sa pozriete, čo Chris dosiahol pre náš šport – hráčov, fanúšikov a vôbec všetkých, ktorí sa pohybujú okolo tenisu, je to úžasný kus práce. Správa o jeho odvolaní bola skutočne smutná. Viem, že mal priaznivcov aj odporcov, ale neviem, ktorý hráč to mal ako. Nemôžem hovoriť za všetkých. Povedal by som však, že je to prekvapujúce a čudné,“ uviedol Wawrinka počas turnaja v Indian Wells.

„Rád by som vedel, čo si o tom teraz všetci myslia, pretože je to veľmi dôležité,“ odkázal odporcom stále ešte úradujúceho šéfa ATP. „Viete, keď sa rozhodnete vymeniť človeka v nejakej pozícii, človeka, ktorý niekoľko rokov skutočne poctivo pracoval, musíte presne vedieť, prečo to robíte a kým ho chcete nahradiť,“ pokračoval švajčiarsky tenista.

„Nie som ale člen Rady hráčov ATP. Nie som na palube, takže nemôžem vedieť, čo všetko sa tam dialo a deje. Ale viem, ako to vnímam z pozície hráča. Podľa mňa to nebolo správne rozhodnutie. Ale opakujem, nie som v Rade hráčov, takže o tom nemôžem veľmi hovoriť, pretože oni vedia viac ako ja,“ dodal napokon zmierlivým tónom. Rodák z Lausanne patrí spolu so Španielom Rafaelom Nadalom a Austrálčanom Nickom Kyrgiosom medzi najväčších Kermodových zástancov.

O nástupcovi 54-ročného Brita sa rozhodne v priebehu tohto roka. V zákulisí sa už nahlas hovorí o niektorých adeptoch. Jedným z nich je bývalý americký tenista Justin Gimelstob. Šancu by mohla mať aj niekdajšia výkonná riaditeľka WTA Anne Worcesterová.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Pennettová o Fogninim: „Fabio je doma veľmi pokojný“

RÍM – Flavia Pennettová a Fabio Fognini sú jedným z najslávnejších tenisových párov súčasnosti. Sympatická Talianka …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eleven − five =