sobota , január 19 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Wawrinka: „Veľakrát som bol blízko konca kariéry“
Foto: TASR

Wawrinka: „Veľakrát som bol blízko konca kariéry“

Švajčiar Stan Wawrinka sa stále zotavuje po problémoch s kolenom. Termín jeho návratu nie je známy, ak by však tento rok neobhájil titul z ATP 250 turnaja doma v Ženeve a finále Roland Garros, hrozil by mu pád do štvrtej stovky rebríčka. Momentálne si z toho ťažkú hlavu nerobí.

„Viem, že počas antukovej sezóny obhajujem veľa bodov. Ale úprimne, nezaťažujem sa tým. Ak po Roland Garros klesnem v rebríčku na 300. miesto, nemalo by to zmeniť môj život. Nie je to problém. Hráč môže byť smutný, keď je 12. na svete a povedať si, že končí. Môže však byť 97. a stále si to užívať,“ uviedol 33-ročný švajčiarsky veterán, ktorý sa do dôchodku nechystá.

Nie vždy ale oplýval podobným entuziazmom. Vlani v auguste po dvoch operáciách ľavého kolena mal rôzne myšlienky. „Vážne som sa sám seba pýtal, či nie je správny čas na odchod do dôchodku. Bola to zmes psychickej a fyzickej únavy. Veľakrát som bol blízko konca kariéry a dosť som si poplakal. Teraz som sa dostal na veľmi dobrú úroveň,“ dodal Wawrinka pre švajčiarske noviny Le Matin.

Rovnaké noviny zároveň priniesli informáciu, že pred Roland Garros (21. – 26. mája) by si mal rodák z Lausanne zahrať na 250-ke vo francúzskom Lyone namiesto spomínanej Ženevy, kde má obhajovať titul.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Na stope: Šarapovová prezradila tajomstvo zo spálne, Cibulková dovolenkuje

Ani dnes nevynecháme tie najlepšie zábery z účtov tenisových hviezd na sociálnych sieťach. Nazrite spolu …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

5 × one =