streda , marec 20 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Williamsová a Azarenková sa vrátili v Indian Wells víťazne
Foto: TASR

Williamsová a Azarenková sa vrátili v Indian Wells víťazne

INDIAN WELLS – Američanka Serena Williamsová a Bieloruska Viktoria Azarenková vstúpili úspešne do turnaja WTA Premier Mandatory v kalifornskom Indian Wells (8 648 508 USD, tvrdý povrch vonku).

Serena Williamsová nehrala od Australian Open 2017. A mala na to príjemné dôvody. Tehotenstvo a príchod dcérky. Dušu šampiónky však nestratila a dnes zdolala 7:5, 6:3 Kazašku Zarinu Dijasovú. V prvom sete nestratila ani raz podanie a za stavu 5:5 udrela brejkom. Druhé dejstvo bolo nečakane divoké. Za stavu 1:1 sa roztočil kolotoč brejkov, ktorý sa zastavil na čísle päť pri vedení Sereny 4:3. Záver zvládla rutinérsky. „Neuveriteľné. Bola som preč vyše roka, teraz som vyhrala, idem domov za dieťaťom a teším sa na to,“ uviedla víťazka po stretnutí.

Viktoria Azarenková rieši úplne iné starosti. Súdne „ťahanice“ s bývalým partnerom spôsobili, že nemôže až do právoplatného vynesenia rozsudku opustiť so synom Kaliforniu. Indian Wells je však situovaný práve tam a Bieloruska ukázala, ako veľmi na okruhu chýba. Pri prvom štarte od lanského Wimbledonu zdolala Britku Heather Watsonovú hladko 6:4, 6:2. V prvom sete viedla 5:2 s dvoma brejkmi, no komplikácie napokon odvrátila až úspešnou 10. hrou na príjme. V druhej časti sa odpútala do vedenia 3:0 a o servis už neprišla. Zápas ukončila na riterne.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Lacko si zahrá v hlavnej súťaži prestížneho turnaja v Miami

MIAMI – Lukáš Lacko postúpil bez boja do hlavnej súťaže turnaja ATP Masters 1000 v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

20 − 7 =