piatok , máj 24 2019
Tenisový Svet / US Open / Williamsová útočí aj po finále: „Správanie Carlosa Ramosa je podobné sexizmu“
Foto: Twitter/Sky Sports Tennis

Williamsová útočí aj po finále: „Správanie Carlosa Ramosa je podobné sexizmu“

NEW YORK – Serena Williamsová, dvadsaťtrinásobná víťazka podujatí veľkej štvorky, nevyužila šancu vyrovnať absolútny rekord Austrálčanky Margaret Courtovej. V druhom sete v návale frustrácie rozbila raketu a empajrový rozhodca Carlos Ramos ju potrestal odňatím fiftínu. Po tom, ako Ramosa nazvala podvodníkom, sa celý spor ešte zďaleka neskončil.

Serena Williamsová zložila súperke kompliment: „Naomi hrala veľmi dobre. Ťažko teraz slovami vyjadriť, ako sa cítim, snažím sa však myslieť pozitívne. S mojím trénerom Patrickom Mouratoglouom si nedávame žiadne signály a ak aj niečo povedal, vôbec som sa vtedy nepozerala do mojej lóže. Neviem, prečo som od empajrového rozhodcu Ramosa dostala varovanie. Nazvala som ho podvodníkom, lebo mi povedal, že nehrám v duchu fair play a odobral mi fiftín. Radšej prehrám zápas, akoby som mala podvádzať. Je ťažké povedať, či som prehrala vinou penalizácie, lebo Naomi hrala veľmi dobre a musela by som zmeniť veľa vecí, aby sa mi podarilo tento zápas otočiť. Vždy bojujem až do úplného záveru, možno by som chytila druhý dych.“

Američanka na tlačovej konferencii priliala olej do ohňa. „Videla som ako muži nadávajú rozhodcom. To, že mi rozhodca zobral bod, keď som ho nazvala zlodejom radím k niečomu podobnému ako je sexizmus. Nikdy nezobral gem mužovi v podobnej situácii. Bojujem za práva žien a budem v tom aj naďalej pokračovať. Napríklad, aby si Alizé Cornetová mohla počas zápasu prezliecť na kurte tričko a nebola za to potrestaná,“ cituje Williamsovú web US Open.

O nás Tomas Hmira

Absolvent univerzity v Moskve, učiteľ, tenisový milovník.

Môže Vás zaujímať

Laver Cup bude oficiálnou súčasťou kalendára ATP

LONDÝN – Laver Cup bude oficiálnou súčasťou kalendára ATP, no za účasť na tomto podujatí sa nebudú …

Komentáre

  1. Serena mieša jablká s hruškami. Jej tréner porušil pravidlá, tak dostala warning. Ja by som zmenila trest v tomto prípade na vykázanie trénera/lóže daného hráča z kurtu. Umpire konal absolútne správne a v rámci svojoch kompetencií. To, že tak nerobia iní rozhodcovia nie je jeho problém. A Serena by sa mala skôr báť vysvetliť svojej dcére, prečo sa správa ako krava k ľuďom, ktorí dodržiavajú pravidlá a robia si svoju prácu a nie tam trepať niečo o nespravodlivosti sveta a ťahať do toho ešte aj Cornetovú, ktorá s tým nemá absolútne nič spoločné. Práve pre toto Serenu neznášam, nemá štipku sebareflexie a pokory.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

sixteen + three =