štvrtok , august 22 2019
Tenisový Svet / Wimbledon / Wimbledon 2019 s druhým krytým kurtom a vyššími prémiami
Foto: TASR

Wimbledon 2019 s druhým krytým kurtom a vyššími prémiami

LONDÝN – Wimbledon 2019 bude vo viacerých smeroch inovatívny. Bude disponovať nielen tajbrejkom v rozhodujúcom sete, ale aj druhým dvorcom so zaťahovacou strechou.

Nad Kurtom č. 1 bola vybudovaná strecha po vzore Centrálneho kurtu, ktorý zakrýva v prípade dažďa už od edície 2009. Realizácia projektu za 70 miliónov libier trvala tri roky. Dnes je strecha hotová a slávnostne bude uvedená do používania počas exhibície 19. mája.

Zúčastnia sa na nej bývalí wimbledonskí šampióni – Američan John McEnroe, Austrálčan Lleyton Hewitt, Chorvát Goran Ivaniševič a Američanka Martina Navrátilová. Informáciu včera priniesol britský denník Daily Mail.

Strecha a v októbri oznámený tajbrejk za stavu 12:12 v rozhodujúcom sete nie sú jediné vylepšenia, ktoré Wimbledon 2019 prinesie. Ďalšou je zvýšenie prémií o takmer 12 percent na 38 miliónov libier. Víťazi si odnesú 2,35 milióna, čo je nárast o 100-tisíc. Vypadnuvší v kvalifikácii či úvodných kolách si odnesú o cca 10 percent viac ako vlani.

Predseda All England Clubu Phillip Brook zároveň s predstihom oznámil, že v budúcej sezóne bude wimbledonský tenisový sviatok využívať na kurte časomieru stopujúcu prestávky medzi výmenami. Rovnaký prvok je momentálne pevnou súčasťou Australian Open a US Open.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Djokovič priblížil svoj vzťah s Federerom

NEW YORK – Srb Novak Djokovič a Švajčiar Roger Federer sú veľké legendy a dlhoroční rivali. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

4 × 4 =