štvrtok , august 22 2019
Tenisový Svet / Správy / Wimbledonská hlavná súťaž so sextetom slovenských účastníkov
Foto: TASR

Wimbledonská hlavná súťaž so sextetom slovenských účastníkov

LONDÝN – Prestížny Wimbledon sa začne tento rok 1. júla. Už teraz je známe, že do hlavnej súťaže zasiahne rovnaké sexteto Slovákov ako na Roland Garros.

Medzi 104 priamych účastníkov mužskej časti turnaja sa na základe rebríčka dostal Martin Kližan. Päťdesiateho piateho hráča sveta doplní na základe chráneného renkingu Jozef Kovalík. Rovnakú výsadu by mali využiť aj Čech Tomáš Berdych, Belgičan Steve Darcis, Srb Janko Tipsarevič, Kanaďan Vašek Pospíšil a Nemec Cedrik-Marcel Stebe.

Do kvalifikácie poputuje spomedzi slovenských tenistov skúsený milovník trávy Lukáš Lacko aj trio tenistov preferujúce antuku – Andrej Martin, Filip Horanský a Norbert Gombos.

V ženskej časti hlavného turnaja sa s istotou objaví kvarteto etablovaných slovenských členiek top 100. Je takmer isté, že sa Slovenky medzi 32 nasadených nedostanú. Dominika Cibulková, Viktória Kužmová, Magdaléna Rybáriková i Anna Karolína Schmiedlová tak budú veriť v priazeň žrebu. S chráneným rebríčkom plánuje návrat Američanka Coco Vandeweghová, využiť by ho mali i jej krajanka Shelby Rogersová a Nemka Anna-Lena Friedsamová.

Na rozdiel od Roland Garros je kvalifikácia na Wimbledon pre 128 dievčat a generuje 16 vstupeniek do hlavnej súťaže. Uchádzať sa o ne budú Kristína Kučová, Rebecca Šramková a Jana Čepelová.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Martin s prehľadom do štvrťfinále challengeru v L’Aquile

L’AQUILA – Najvyššie nasadený Andrej Martin si poradil v 3. kole turnaja kategórie ATP Challenger 80 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

thirteen − twelve =