štvrtok , január 17 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Wozniacka: „Keď skončím s tenisom, skúsim sa venovať triatlonu“
Foto: TASR

Wozniacka: „Keď skončím s tenisom, skúsim sa venovať triatlonu“

DAUHA – Dánska svetová jednotka Caroline Wozniacka sa pred svojím prvým vystúpením na prestížnom turnaji v katarskej Dauhe rozrozprávala o tom, čomu sa chce venovať v budúcnosti i o svojom vzťahu k iným športom.

„Neviem, či v tom budem dobrá, ale myslím, že keď skončím s tenisom, skúsim sa venovať triatlonu. Najmä, aby som sa udržala vo forme a stále mohla jesť všetko, čo chcem. To je hlavná motivácia. Maratón som zvládla solídne. Myslím, že triatlon bude zábava,“ vysvetlila rodáčka z Odense.

Dánka je nielen aktívna športovkyňa, ale aj veľká športová fanúšička. Momentálne si preto nenecháva ujsť prenosy z olympijských hier. „Zvykla som v minulosti lyžovať. Vždy aspoň počas jedného mesiaca ročne. Som celkom dobrá lyžiarka aj snoubordistka. Ale určite by to nebolo na olympiádu. Som trochu nervózna, keď idem príliš rýchlo,“ priznala rešpekt voči zimným športom.

„Keď som bola dieťa, nebála som sa ničoho. Pokojne by som sa dala aj na skoky, ale dnes som konzervatívnejšia. Ak by som chcela skúsiť nejaký zimný šport, tak asi curling, pretože Dánsko v ňom získalo jedinú zimnú medailu. Cítim, že obklopená dobrým tímom a pri koordinácii ruky a očí, ktorú by som mala mať, by to mohlo fungovať,“ pokračovala v téme športov, ktoré by mohla alebo chcela skúsiť okrem tenisu.

„Na olympiáde som pozerala skoky na lyžiach, lebo tam štartovali Poliaci. Pozrela som si aj sánkovanie, ale nebavilo ma to, nerozumela som tomu. A potom curling. No teším sa na zjazd. Lindsey Vonnová je moja kamarátka, budem jej fandiť,“ dodala v rozhovore s médiami v Katare.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Bob Bryan o Murraym: „Myslím, že sa môže vrátiť“

MELBOURNE – Američan Bob Bryan sa tento rok vracia po operácii bedrovej oblasti. Podobnú by …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

2 × 4 =